Минулого уік-енду у приміщенні Будинку архітектора відбувся триденний воркшоп (майстерня) з перетворення київського ВДНГ. У заході взяли участь спеціалісти з різних галузей, дотичних до розвитку міста й просторів: ландшафтні дизайнери, архітектори, енергетики, експерти з профільного програмного забезпечення, дослідники, культурологи, урбаністи, журналісти, екологи, соціологи. Серед них був і представник “Хмарочосу”.
Роман Помазан
архітектор, організатор заходу«Якось мені зателефонував Костянтин Колесніков і сказав, що на ВДНХ збирається ініціативна група. Я сходив на збори цієї групи і зрозумів, що ніхто не має точного уявлення що і як робити. Тоді й виникла ідея продовжити і розкрити цю тему».
Всі учасники прослухали декілька лекцій щодо поточного стану ВДНГ, а також отримали знанння у галузі громадської участі у перетворенні міст. Юлія Буркарт розповіла про схожий досвід перетворень просторів у Німеччині за участі місцевої громади та представників малого бізнесу. Роман Помазан розповів про суть і сенс ідей сталого розвитку в оновленні міст й управлінні ними.
Костянтин Колесніков
архітектор«Насправді розкрити таку глобальну тему за три дні дуже важко. Але поставити собі якісь питання і їх обговорити, я гадаю це може бути першим кроком до діалогу, по-перше, з самим собою, а по-друге з іншими зацікавленими сторонами».
Окрім, “теоретичної” частини, всі три дні учасники працювали у групах. Метою кожної з груп було створити певну візію майбутнього ВДНГ та Голосіївського парку, в якому виставковий комплекс знаходиться. Основною умовою була сталість системи, тобто її максимальна автономність і незалежність від зовнішніх ресурсів. Щоб створити нове ВДНГ згідно зі сталим підходом, потрібні альтернативні джерела енергії, ідеї громадських просторів та соціально відповідального бізнесу. Створенням таких автономних систем і займались учасники воркшопу.
“Хмарочос” вже робив огляд існуючих проектів перетворення Виставкового центру.
[metaslider id=4738]
Результатом їхньої роботи стали презентації кожної з візій, а також 3D-моделі ВДНГ після оновлення. Організатори кажуть, що це не останній такий захід з приводу майбутнього виставкового центру, адже єдина стратегія оновлення вимагає участі багатьох експертів з різних галузей та багатоденної, чи навіть багатомісячної, роботи над проектом. Сподіваємось, що це був перший крок до перетворення київського ВДНГ на новий громадський простір, у який із задоволенням приходили б не тільки жителі навколишніх будинків та кияни, а й туристи з усього світу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті