За вікнами під акомпанемент курса долара розігралися зима, сірість та холод. І навіть найзавзятішим містолюбам це заважає мандрувати. Пропонуємо сім документалок про урбанізм та передмістя, з якими можна ознайомитися, не піднімаючись з дивану.
The Social Life of Small Urban Spaces
Соціальне життя маленьких урбаністичних просторів
Це класичне і дуже важливе дослідження публічних просторів, зроблене Вільямом Вайтом. У фільмі гумор поєднується з серйозним підходом у спробі відповісти на запитання: що робить одні публічні місця живими, а інші — ні? Незважаючи на те, що стрічка знята у 80-х, і програє якістю відеоряду, її зміст релевантний до сучасності.
Urbanized
Урбанайзд
Це неймовірна стрічка, у якій досліджуються міста у США, Латинській Америці, Європі та за її межами. Цей фільм висвітлює багато важливих аспектів міського розвитку, нового урбанізму, включно з розвитком транпортних систем, громадського простору, формування міських спільнот, появи доступного житла та процесів урбанізації у країнах, що розвиваються. У фільмі представлені інтерв’ю з найвідомішими урбаністами світу. Рекомендуємо для перегляду усім, хто цікавиться розвитком міст.
The Pruitt-Igoe Myth
Міф Прюіт-Айгоу
Прюіт-Айгоу — один з найвідоміших проектів соціального житла в США, реалізований у Сент-Луїсі, який проіснував лише протягом пари десятиліть (1954 — 1974), бо перетворився на колиску злочинності. Критики містобудівного модернізму та соціального житла часто згадують цей проект.
У фільмі глибоко досліджуються соціальні причини краху проекту та стагнації суспільства для якого створювалося житло. У документалці комплексно аналізуються фактори, що сприяли провалу соціального житла у Сент-Луїсі. Чудовий фільм.
Chávez Ravine: A Los Angeles Story
Шавез Равін: лос-анджелеська історія
Цей короткий фільм розповідає яскраву історію про спільноту емігрантів, які збиралися у місці, де зараз зведений стадіон Dodgers у Лос-Анджелесі. У фільмі розкривається вплив мега-проектів на спосіб життя людей. Стрічка наштовхує на думку про необхідність залучення прямих інвестицій у міське планування.
Sprawling from Grace: The Consequences of Suburbanization
Розтягнута благодать: наслідки субурбанізації
У цьому фільмі розповідається про вплив міського розвитку на навколишнє середовище. Тут піднімається тема “піку нафти” і зачіпаються проблеми з якими можуть зіштовхнутися ряд економік світу.
Крім загроз для навколишнього середовища ця документалка розглядає низку негативних факторів впливу на соціальне життя, яке справляє приміський спосіб життя. У стрічці згадується декілька дуже важливих аспектів для сучасного міського розвитку. Саме тому його варто переглянути.
A Convenient Truth: Urban Solutions from Curitiba, Brazil
Зручна правда: урбаністичні ришення з Курітіби, Бразилія
Стрічка розповідає про інноваційні вирішення проблем у містах по всьому світу. Проте низька якість відео та відсутність єдиної сюжетної лінії не дозволяє поставити фільм на перше місце у цьому рейтингу.
Документалка демонструє важливість інновацій у сфері транспорту, житла, громадського простору, боротьби з бідністю і покращенні навколишнього середовища. Курітіба є прикладом для усього світу і її досвід наслідують у багатьох містах — Боготі чи Нью-Йорку.
Radiant City
У фільмі досліджується життя сімей у передмістях у Північній Америці і критикується самотній спосіб життя та використання автомобіля лише однією людиною. Незважаючи на це, розповідь ведеться у гумористичній і захопливій формі. Дуже цікавий фільм, який приковує увагу від початку й до кінця.
За матеріалами http://ubanplanner.blogspot.com/
Фото: flickr-user Hersson Piratoba
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті