Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У Львові облаштовано й оновлено десять подвір’їв з моменту старту програми благоустрою внутрішніх дворів.[metaslider id=17165]
Поширеною проблемою внутрішніх двориків Львова є зруйноване покриття, застаріле водовідведення, відсутність місць для сидіння й зелених насаджень. Через це двори часто занедбують, збирають в них сміття і використовують для паркування машин.

Програма благоустрою внутрішніх дворів реалізується з 2012 року в рамках проекту GIZ та Львівської міської ради «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» у співпраці з районними адміністраціями міста та Управлінням охорони історичного середовища. Метою проекту, за словами організаторів, було змінити ситуацію, покращивши мікроклімат, і мотивувати мешканців до комунікації і спільних дій.

В рамках програми в грудні кожного року оголошується відкритий конкурс. Участь у ньому можуть брати ініціативні містяни, які прагнуть змінити спільний простір проживання, посприяти в реалізації проекту й долучитись фінансово. Щороку переможцями конкурсу стає 3-4 дворики, мешканці яких від початку залучені до процесу планування й розробки ескізного проекту та безпосереднього облаштування. Фінансування робіт здійснюється за наступною схемою:
-GIZ фінансує 90% від загальної суми;
-Участь міста (районної адміністрації) – оновлення каналізації тощо;
-Мешканці сплачують 10% від загальної суми (але не більше, ніж 1000 гривень з квартири).

Протягом дії програми в історичному середмісті Львова було здійснено переоблаштування десять внутрішніх дворів.
Також за підтримки GIZ було випущено Довідник благоустрою дворів власними силами. У цій брошурі зібрані прості рішення, які не вимагають великих коштів і які легко можна втілити власноруч. Є англомовний варіант.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті