Що буде на фестивалі Docudays UA 2019?
Цієї весни організатори планують говорити про віртуальний захист.
Цієї весни організатори планують говорити про віртуальний захист.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24966 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Цьогорічною темою Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA оголошено цифрові технології. Йдеться про захист прав людини у мережі.
«У 2012 році з’явився новий термін “цифрові права”. Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію, згідно з якою всі наші права з режиму офлайн рівною мірою повинні застосовуватися в онлайн, – пояснюють організатори. – Комітет міністрів Ради Європи у квітні 2014 року ухвалив “Керівництво з прав людини для інтернет-користувачів”, яке базується на Європейській Конвенції з прав людини». Однак, як додає керівництво фестивалю, належним чином права людини у діджитал-сфері все одно не дотримані.
Програма цьогорічного Docudays UA розглядатиме, зокрема, способи захисту дітей, спільноти LGBTIQ+ і людей з ВІЛ в інтернеті, а також можливості боротьби із ксенофобією та іншими проявами ворожнечі до людства.
Серед стрічок, які анонсували: фільм «Мережа» про агентство Bellingcat, яке розслідує справи на кшталт падіння літака МН-17 і гибель мирного населення в Сирії, стрічка «Чистильники» про професію «цензора соцмереж», а також «Народна республіка бажання» – фільм про суперзірок китайського блогінгу. Також анонсують серію імпакт-фільмів, які входили до успішних активістських кампаній у соцмережах.
До співпраці організатори запросили художника, який змальовує, зокрема, офісну культуру.
«Для мене це як культура в археологічному розрізі. Як трипільці… Культура як сукупність способу життя, естетики… усього громадського устрою», – розповідає Олексій Сай.
Фестиваль відбудеться 22–30 березня з 10:00 до 23:00. Локації події: кінотеатри «Жовтень», «Ліра», «Boomer» та креативний простір IZONE. Деталі можна дізнатися за посиланням.
Docudays UA – Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, проходить у Києві кожного останнього тижня березняі. Найкращі фільми фестивалю презентуються в регіонах України з жовтня до грудня включно.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті