Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 272 днів. За цей час ми опублікували 23453 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: pravda.com.ua

У Києві майже не залишилось вільних територій для будівництва житла, тому найближчим часом у столиці постане питання про знесення або модернізацію «хрущівок». Про це повідомив директор комунального об’єднання «Інститут генерального плану» Сергій Броневицький.

«Зараз інвестори активно освоюють колишні промислові території, оскільки вільних ділянок в місті все менше. На черзі – «хрущівки». Більшість з них вже вичерпали свій ресурс або вже на грані його вичерпання», – стверджує Броневицький. 

За його даними, сьогодні вони займаються 1,5 тисячі га території Києва.

Голова «Інституту генерального плану» виділяє два шляхи розв’язання проблеми «хрущівок».

Перший – санація. Вона передбачає утеплення цих будинків з надбудовою одного чи двох поверхів.

Другий – знесення і будівництво на їхньому місці нових висотних будівель.

«Зараз на територіях, зайнятих «хрущівками», щільність населення 130–150 осіб на га. При цьому наші норми дозволяють збільшити щільність до 500–550 осіб на га. Наше завдання – не допустити перевищення цих норм», – розповідає Броневицький.

При цьому він не заперечує того, що на місці п’ятиповерхових будинків можуть з’явитись «свічки» на 25 поверхів.

«Щодо центру, то в нашому проєкті Генерального плану є обмеження висотності. Але якщо це «хрущівки» на Лівому березі або в Солом’янському районі, то там можна будувати висотні будівлі. При цьому ми будемо наголошувати на тому, щоб будівництво було комплексним – якщо ви будуєте житловий будинок, то будуйте школи й дитячі садочки», – наголосив чиновник.

При цьому він звернув увагу на нестачу об’єктів інфраструктури в столиці, адже попередній Генеральний план був виконаний на 100–110% щодо будівництва житла і на 20–25% щодо будівництва доріг, шкіл та садочків. 

Однак поки законодавство не дає змоги реалізувати ці плани. По-перше, для несення будинку необхідно досягти згоди 100% мешканців. По-друге, при знесенні «хрущівок» необхідно будувати заводи, які переробляли б будівельне сміття.

За проєктом нового Генплану, до 2040 року в Києві планують побудувати 28,6 млн кв. метрів житла.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button