Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24973 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
1939

Столична влада хоче повернути у власність міста територію Жукова острова, яка була частково роздана приватним організаціям у часи Леоніда Черновецького.

В результаті виконання рішень по передачі землі в оренду, володіння міста на острові скоротилися в 9 разів – з 1794 до 196 га. Депутати Київради планують повернути цю землю шляхом голосування на сесії КМР. Відповідне рішення вже підтримали на комісії Київради і протягом місяця він має бути винесений на голосування, зараз готується законопроект. Карати забудовників хочуть штрафами: чи за зміну цільового призначення землі, чи за вирубку дерев або знищення рослин. Екологи кажуть, що острів вважається унікальним, адже там живуть рідкісні тварини і птахи, а також ростуть занесені до Червоної книги рослини.

За словами голови екологічної комісії Київради, депутата Руслана Андрійка, на острові хочуть поставити смітники та лавки, зробити платний вхід (20-30 грн) і заборонити їздити по острову на автомобілі. Також на березі планують зробити підмостки для рибалок. В результаті, Жуков острів має перетворитись на дендропарк або ботанічний сад. Фінансування на цей благосутрій острова у бюджеті поки відсутнє, тому спробують залучити до робіт приватних інвесторів.

Але є й інша сторона питання. Екс-голова екологічної комісії Київради, Денис Москаль сумнівається в тому, що новій владі вдасться облагородити Жуков острів.

«Лад на території острова навести потрібно, але реалізувати це буде дуже складно, адже там знаходяться ділянки деяких новоспечених чиновників КМДА. Щоб повернути роздані землі, повернути всій території статус заказника, в першу чергу потрібно політичне рішення, адже на сьогоднішній день обмежень в законодавстві достатньо, щоб там нічого не зводилося».

За матеріалами segodnya.ua
Фото: pizzatravel.com.ua

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button