Проїзд у громадському транспорті може подорожчати

Дата публікації: 7.9.2014 Розділ: Новини
метро київ

Міська влада хоче підняти плату за проїзд у столичному метро до трьох гривень. Про це повідомляє сайт київського метрополітену.

Фінансовий стан столичного метрополітену залишається досить складним. Востаннє він переглядався шість років тому. З того часу значно подорожчало усе необхідне обладнання та комплектуючі.
Крім того вартість електроенергії зросла на 72%, а мінімальна заробітна плата збільшилася в 2,4 рази. Також підприємство постійно недотримує компенсації за перевезення пільгових категорій пасажирів. У результаті збиток на кожній поїздці становить 82 копійки.

“За проїзд у підземці жителі Харкова ще з минулого року сплачують 3 гривні. У Відні та Парижі одна поїздка коштує близько 30 гривень”, – відзначили у прес-службі.

Вперше питання про підняття тарифу на проїзд піднімалось у червні мером Києва Віталієм Кличком. Тоді пропонувалось підвищити плату на всі види транспорту. 3 вересня Кличко заявив, що очікує підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті. Але без проведення прозорого аудиту комунальних підприємств “Київпастранс” та “Київський метрополітен” немає сенсу змінювати тариф. Адже в збитках, про які говорять чиновники, може бути суттєва корупційна складова. В Києві дійсно дуже дешевий громадський транспорт, порівняно з іншими європейськими столицями, і його якість є дуже сумнівною, але без попередньої перевірки, підвищення плати за проїзд ризикує стати неефективним.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!