КМДА планує створити муніципальну страхову компанію

Дата публікації: 22.9.2014 Розділ: Новини

ambulance швидка допомога
У Київдержадміністрації заявили, що вже у січні 2015 року кияни зможуть оформити медичні страхові поліси вартістю близько 50 гривень на місяць, пише видання “КиевВласть”.

Заступник голови КМДА Михайло Радуцький повідомив, що з нового року в столиці розпочне роботу муніципальна компанія, яка страхуватиме киян за прийнятними тарифами на отримання будь-якої медичної допомоги. Це рішення є одним із кроків до запровадження обов’язкового медичного страхування в Україні.

raduckiy
Михайло Радуцький

заступник голови КМДА

«Поліс поширюватиметься на обслуговування в комунальних клініках і лікарнях – компанія страхуватиме киян за прийнятними тарифами (50 гривень на місяць) на додачу до обов’язкового бюджетного фінансування медицини, яке виділяється на сьогодні. За нашими розрахунками, клієнтами страхової компанії стануть не менше 250 тисяч киян. Тобто, ми створимо в місті потужного страховика світового рівня.
Лікар за свої послуги має отримувати не менше 25% від того, що сплатила компанія у разі страхового випадку. Тоді зникне зарплата розміром 2,5 тисячі гривень і хабарі, а оплата праці наших медиків вийде на якісно новий рівень. Крім того, ми маємо запровадити таку практику, щоб у разі помилки між пацієнтом і лікарем стала саме страхова компанія, яка взяла б на себе всі зобов’язання».

Таким чином, у КМДА планують підвищити рівень якості надання медичних послуг та підняти заробітну платню лікарям, яка наразі є надто низькою. У відомістві ще не знають, яким буде формат нового страхового підприємства, але скоріш за все воно буде у комунальній власності. Тому відкритим залишається питання, як забезпечити прозору роботу компанії, адже за умови успішності проекту, через рахунки підприємства будуть проходити чималі кошти.

Фото: www.aybolit.ua

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!