У Гостинному дворі погодилися розмістити музей

Дата публікації: 25.9.2014 Розділ: Новини

Пропозицію розмістити у Гостинному дворі Музей історії міста Києва підтримала комісія Київради з питань культури та туризму, повідомляється на сайті КМДА. Нагадаємо, раніше з таким зверненням  до керівника апарату КМДА звернулася директорка музею, Ірина Булавіна.

50ea562baef9abc383cfc2780e76675c

Ганна Старостенко

заступник голови КМДА

«Музей історії Києва втратив приміщення ще у 2004 році, коли Кловський палац, де він знаходився, було передано в користування Верховному суду України. В 2012 році Музею була передана будівля на вулиці Богдана Хмельницького, 7. Втім, площа приміщення – близько 2 тисяч квадратних метрів – дозволяє розмістити лише 2,5 тисячі експонатів музейного фонду».

Експозиція музею складає 250 тисяч експонатів. Для їх розміщення необхідно приміщення площею, не меншою ніж 6 тисяч квадратних метрів. Разом з тим площа Гостинного двору складає близько 9 тисяч квадратних метрів. Цього достатньо для розміщення не лише музейних фондів, а й інших історико-художніх об’єктів, зазначає Ганна Старостенко.

Наразі Гостинний двір знаходиться на балансі Фонду державного майна України. Щоб розмістити тут музей, будівлю слід передати у комунальну власність міста.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!