З розвитком міського дизайну лавки починають виконувати не лише функції для сидіння, а й слугують парковками для велосипедів або вуличними бібліотеками. Пропонуємо шість прикладів незвичайних лавок.
Лавки-вітрила у громадському парку в Канаді
Спроектовані студією Les Ateliers Guyon і встановлені вздовж берега річки Святого Лаврентія у пригороді Монреаля.
[metaslider id=1840]
Лавка для обміну книжками
Амстердамська дизайн-студія Pivot creative встановила на лавках червоні застібками (скрепки), у яких можна зафіксувати книгу. Таким чином у місті облаштували дев’ять лавок. Кожного дня, починаючи з серпня і до 28 вересня, ініціатори закріпляли на лавках книги, які можна було читати, або брати з собою. За допомогою “дизайнерської інтервенції” розробники прагнули підняти рівень громадської взаємодії та поліпшити комунікацію між людьми.
[metaslider id=1844]
Лавка-парковка для велосипедів
Лавка-гібрид, розроблена американським аспірантом Метом Греєм. Вона поєднує парковку для велосипеда і місце для сидіння.
[metaslider id=1841]
Лавка арт-об’єкт
Дев’ятиметровий об’єкт, зроблений зі сталі. Лавка складається з трьох сталевих смуг, які з одного кінця починаються, як абстрактна закручеан форма, що перетікає у місце для сидіння і продовжується абстракцією на іншому кінці.
[metaslider id=1842]
Лавки з деревяних піддонів
Серія з шести змінних мобільних підрозділів для сидіння, зроблених з меліорованих дерев’яних піддонів. Створені у місті Йоханнесбург, щоб оживити суспільний простір і представити інноваційні рішення, які б внесли позитивний внесок у громадське життя.
[metaslider id=1846]
Лавка з дерев’яної колоди
Розроблена канадською студією The practice of everyday design, лавка представляє функціональний дизайн. Кінцевий продукт отримали без детальних проектів чи ескізів. Все, що знадобилося – груба сила лісоруба та точність.
[metaslider id=1843]
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті