Лавки, з яких не хочеться вставати

Дата публікації: 29.9.2014 Розділ: Практики

З розвитком міського дизайну лавки починають виконувати не лише функції для сидіння, а й слугують парковками для велосипедів або вуличними бібліотеками. Пропонуємо шість прикладів незвичайних лавок.

Лавки-вітрила у громадському парку в Канаді

Спроектовані студією Les Ateliers Guyon і встановлені вздовж берега річки Святого Лаврентія у пригороді Монреаля.

  • фото: Félix Guyon

Лавка для обміну книжками

Амстердамська дизайн-студія Pivot creative встановила на лавках червоні застібками (скрепки), у яких можна зафіксувати книгу. Таким чином у місті облаштували дев’ять лавок. Кожного дня, починаючи з серпня і до 28 вересня, ініціатори закріпляли на лавках книги, які можна було читати, або брати з собою. За допомогою “дизайнерської інтервенції” розробники прагнули підняти рівень громадської взаємодії та поліпшити комунікацію між людьми.

  • фото: courtesy of ruilbank

Лавка-парковка для велосипедів

Лавка-гібрид,  розроблена американським аспірантом Метом Греєм. Вона поєднує парковку для велосипеда і місце для сидіння.

  • фото: designboom

Лавка арт-об’єкт

Дев’ятиметровий об’єкт, зроблений зі сталі. Лавка складається з трьох сталевих смуг, які з одного кінця починаються, як абстрактна  закручеан форма, що перетікає у місце для сидіння і продовжується абстракцією на іншому кінці.

  • фото: pable reinoso studio

Лавки з деревяних піддонів

Серія з шести змінних мобільних підрозділів для сидіння, зроблених з меліорованих дерев’яних піддонів. Створені у місті Йоханнесбург, щоб оживити суспільний простір і представити інноваційні рішення, які б внесли позитивний внесок у громадське життя.

  • фото: r1. absolut residence

Лавка з дерев’яної колоди

Розроблена канадською студією The practice of everyday design, лавка представляє функціональний дизайн. Кінцевий продукт отримали без детальних проектів чи ескізів. Все, що знадобилося – груба сила лісоруба та точність.

  • фото: designboom

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!