Міста майбутнього у вашому телефоні

Дата публікації: 2.10.2014 Розділ: Практики

Жителі Нідерландів крізь монітор гаджета можуть побачити майбутнє та минуле міста. Це можливо за допомогою мобільного застосунку міської доповненої реальності – UAR (Urban Augmented Reality). Його розробили у Нідерландському архітектурному інституті, і це перший мобільний застосунок у світі, який показує архітектуру різних епох у доповненій реальністі у форматі 3D.

Zap-UAR2

 

За допомогою додатку можна бачити минуле та майбутнє (будівлі, яких ще навіть не існує) міста у доповненій реальності на iOS чи Android смартфоні. При наведенні мобільного пристрою на будівлю, застосунок показує користувачеві, що було на цьому місці раніше, будівлі, які ніколи не були збудовані, а також проекти, які планують реалізувати у майбутньому. У додатку представлена вся інформація про архітектурні проекти, біографії архітекторів, начерки проектів, а також огляд процесу їх реалізації.

Крім того до застосунку додані аудіотури визначними місцями міста та розповіді відомих гідів про ті будівлі, які вас оточують.

Як це влаштовано

Застосунок працює на смартфонах, обладнаних камерою, компасом та GPS. Користувач спрямовує камеру на будівлю, і додаток показує інформацію, виходячи з розміщення людини, встановленого за допомогою GPS.

UAR

У відкритому меню ви обираєте місто, а потім –  “прослухати гіда”, “обрати маршрут” чи “подивитися на об’єкт у доповненій реальності”. Кожен охочий може додати будівлю до бази застосунку. Це може бути офіс, університет або просто красивий будинок на вулиці. Крім того можна додавати інформацію про об’єкти, які вже значаться у списку.

Де діє застосунок

Застосунок працює у Роттердамі, Амстердамі, Гаазі та Утрехті. Кількість користувачів постійно зростає. До речі, Роттердам – перше місто, яке стало доступним у додатку. Розробники зазначають, що Роттердам славиться сучасною архітектурою. Проте велика кількість будівель була втрачена внаслідок бомбардувань під час Другої світової війни. Але UAR дозволяє побачити архітектуру минулого в реальному середовищі.

120823-voorbeeldscherm

За допомогою доповнення UAR Underground, доповнена реальність стала доступною і під землею. Спрямувавши камеру мобільного гаджета на землю, можна побачити археологічні розкопки, парковки, станції метро.

Застосунок у своїх цілях використовуют не лише мешканці міста, а й архітектурні бюро, музеї та муніципальні служби.

фото: flickr-user Simon & His Camera

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!