У будівлі МЗС покажуть сучасне українське мистецтво

Дата публікації: 26.11.2014 Розділ: Новини

27 листопада 2014 року в Міністерстві закордонних справ України відкриється виставка сучасного українського мистецтва “Владні вертикалі. Фанерні колонади”. Реалізувати проект Міністерство запросило незалежних кураторок Лізавету Герман та Марію Ланько.

У рамках експозиції можна буде побачити твори Анни Звягінцевої, групи SOSka, Юрія Кручака, Андрія Боярова, Лесі Хоменко, Андрія Стегури, Ростислава Котерліна, Алевтини Кахідзе, Анатолія Бєлова, групи Р.Е.П., Євгенії Бєлорусець та Саші Курмаза. Експозиційний дизайн проекту розробив архітектор і художник Олександр Бурлака.

a2c170b-vystavka-mfa

Ескіз дизайну експозиції від Олександра Бурлаки

За словами організаторів, експозиція являє собою практики українських художників останніх десяти років. Предметом мистецьких досліджень є проблеми та феномени, що знаходяться поза офіційним та публічним дискурсами та не є частиною регламентованої репрезентації країни як для зовнішньої, так і для внутрішньої аудиторії. У цьому сенсі виставка працює всупереч контексту її презентації — закритій державній установі.

Посол з особливих доручень МЗС Дмитро Кулеба відзначив: “Виставка є черговим кроком на шляху реформування підходів до репрезентації української культури для закордонних аудиторій. Вперше офіційні представники і делегації іноземних держав, які відвідуватимуть Міністерство, бачитимуть не радянське чи пострадянське, а сучасне українське мистецтво. Виставка також створить принципово нову атмосферу безпосередньо в робочому просторі українських дипломатів”.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!