Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Цього четверга у Києві Євгенія Губкіна прочитає лекцію на тему “Атомогради України”. Захід організовує фестиваль СANactions.

10540541_793402840725279_2281639663252393198_n

Євгенія Губкіна – дослідниця, куратор архітектурних і мистецьких проектів, просвітницьких акцій та заходів. Закінчила Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова за спеціальністю “Містобудування”, а потім аспірантуру. Магістерська та кандидатська наукові праці стосувалися реабілітації та розвитку соцміста Харківського тракторного заводу, а також робочих селищ сходу і півдня України. Є розробником та екскурсоводом маршруту “Лінійне місто” конференцій міжнародної організації з документування й охорони спадщини архітектури Сучасного руху DOCOMOMO. У 2013 році створила авангардний жіночий рух “Модерністки”. 3 2012 року є консультантом “Українських тижнів конструктивізму”. У 2013 році була співавтором проекту галереї сучасного мистецтва Lenin “Україна-Німеччина. 1920-1930. Спільне”, в Запоріжжі та організатором виставки у Харкові (Nürnberger House). Організувала урбаністичний колоквіум “Атомогради: планові міста у сучасному суспільстві”, який відбувся за підтримки Swedish Institute 19-21 вересня у Запоріжжі. Мешкає та працює у Харкові

В Україні збудовано шість атомоградів: Енергодар, Кузнецовськ, Нетішин, Южноукраїнськ, Славутич, а також сумнозвісна Прип’ять. Катастрофа на Чорнобильській атомній станції розділила життя атомоградів на до і після, докорінно змінивши суспільну думку щодо питань атомної енергетики.

Атомогради – унікальний феномен в історії радянського містобудування, що не має аналогів у світовій практиці. Це міста-супутники атомних електростанцій з населенням 25-50 тисяч осіб, серед яких велика кількість висококваліфікованих спеціалістів. Разом з тим, атомогради представляють собою загальновживану у радянські часи мікрорайонну структуру з розгорнутим культурно-побутовим забезпеченням й забудовою типовими серіями крупнопанельних житлових будинків.

Час: 18 грудня 2014

         18.30

Місце: вул. Б. Грінченка, 7

Будинок Архітектора (приміщення Архітектурного клубу)

Вхід вільний

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button