У Сербії встановлюють сонячні громадські зарядки для гаджетів

Дата публікації: 25.12.2014 Розділ: Новини

Вже 12 “Полуничних дерев” встановила фірма Strawberry Energy у Боснії та Сербії, пише CNN.

У 2011 році тоді ще студент Мілош Мілісавлевіч придумав концепт публічної об’єкту, який би дозволяв за допомогою сонячної енергії заряджати гаджети та одночасно використовувати його у якості лавки. Свій винахід Мілош назвав “Полуничне дерево”, через те, що полуниця є першою ягодою, яка з’являється влітку.

Автор бачить свій винахід у якості основного елементу нового, розумного міста своєї мрії. Окрім зарядок для гаджетів, яких на “Дереві” знаходиться аж 16, нова розробка обладнана датчиками рівня забруднення повітря, шуму та радіації. Ці дані мають змушувати людей замислюватись, чи у справді чистому місті вони живуть.

У травні Сербія зазнала серйозних руйнувань від повені, і рідні з різних куточків країни не могли зв’язатись один з одним через пошкоджені електромережі. За такого сценарію “Полуничні дерева”, які є автономними зберігачами і джерелами енергії, могли б допомогти принаймні сказати своїм рідним, що з ними все добре, або попросити про допомогу.

Наступною країною, де будуть встановлюватись “Дерева”, стануть США. Мілош говорить, що настав час для інновацій у міському просторі, бо за 50 років майже нічого не змінилось: вуличні вказівники все ще є вуличними вазівниками, лавки – лавками, а ліхтарі – ліхтарями. Мета його компанії у громадських просторах – через інновації покращити якість міського життя.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!