Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24989 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У рамках виставки «Надбудова», що триває в Центрі візуальної культури, відбудеться лекція Ігоря Тищенка на тему «Пострадянська трансформація ідеального житлового масиву».

10959326_10152570605046898_3015234954757864869_n

Ігор розповість про один з ключових об’єктів виставки – проект житлового масиву Виноградар. Незавершений культурний центр Виноградаря і досі вражає мешканців району своїми розмірами і нетиповими формами. Проектуючи масив на початку 1970-х, архітектор Едуард Більський розумів своє завдання як організацію естетично повноцінного житлового середовища в умовах типового житла. Створюючи штучний, «соціалістичний» житловий ландшафт на колишніх сільськогосподарських землях, поглинутих містом, він керувався ідеєю паралельного існування людини і природи (як гуманістичної опозиції панівній зі сталінських часів ідеології «підкорення»). Для цього архітектор застосовував всі можливі (ідеологічні й архітектурні) на той час засоби збереження існуючого рельєфу і флори. Зокрема, неочевидні чергування архітектурних об’ємів, активну роботу з перспективою на рівні пішохода, колористичні вирішення фасадів, авторські споруди і скульптурну пластику. Чи вдалося зробити з Виноградаря ідеальний житловий масив? Адже його ядро – величезна алея з культурним центром – так і залишилось незавершеним, хоча будівництво району розпочалось ще в 1974-му; так само не було створено рекреаційну зону біля Синього озера. До того ж, одна важлива складова будь-якого ідеального міста так і не була врахована на Виноградарі. Як саме естетично повноцінне житлове середовище змінилось за чверть століття стрімких міських трансформацій і, найголовніше, як змінились повсякденні практики його мешканців – про це поговоримо на лекції.

Ігор Тищенко – дослідник міста, аспірант НаУКМА (кафедра культурології). Працює у Центрі дослідження суспільства. Займається вивченням урбанізаційних процесів і повсякденних практик у пострадянських містах, історією радянської архітектури, моніторингом містобудівної політики в Україні. Наукові зацікавлення – антропологія міста, міська повсякденність і місцеві спільноти, радянський кінематограф, історія радянської архітектури і містобудування.


Місце: Центрі візуальної культури VCRC

Адреса: вул. Глибочицька,44

Дата: 18 лютого

Час: 19:00

Вартість: Вхід вільний


Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button