
13 лютого в Києві відбулася перша міжнародна конференція з Універсального Дизайну.
Помилково вважають, що Універсальний Дизайн орієнтований тільки на людей з інвалідністю. Насправді ж це принципи, які стосуються кожного без виключення в певний період життя: у дитинстві, або будучи людиною похилого віку чи маючи тимчасові травми. Про це пишеться на сайті Центру інформації про права людини.
Якраз Універсальній Дизайн покликаний створити середовище, об’єкти, речі та послуги максимально доступними та зручними у користуванні для більшості людей. Цим питанням і була присвячена конференція, яка пройшла в рамках реалізації Спільної Програми “Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні”, що впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН), Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Міжнародною організацією праці (МОП) у партнерстві з Міністерством соціальної політики України та Національною асамблеєю інвалідів України (НАІУ). На заході були присутні представники українських міністерств, ООН, міжнародних організація та приватних компаній, українські громадські діячі та бізнесмени.

За даними Міністерства соціальної політики України та Національної асамблеї інвалідів України, в країні проживає 2,8 млн. людей з інвалідністю, 2 млн. дітей дошкільного віку, майже 7 млн. громадян старше 65 років, понад 500 тис. батьків з дітьми у дитячих візочках, понад 400 тис. вагітних жінок і близько 400 тис. людей з тимчасовими ускладненнями здоров’я, у т.ч. з набутою інвалідністю. Тобто як мінімум чверть населення країни має особливі потреби щодо переміщення у просторі.
У зв’язку із ситуацією на сході України кількість людей з інвалідністю зростає. Тож про зручний і безпечний простір слід думати вже сьогодні, переконані експерти.
Завдяки семи принципам Універсального Дизайну речі, простір, послуги, взаємодія між людьми стають зручними, безпечними, доступними. Це такі принципи, як рівність та доступність використання, гнучкість використання, простота й інтуїтивність використання, доступне викладення інформації, терпимість до помилок, малі фізичні зусилля, наявність необхідного розміру, місця, простору.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті