В Амстердамі роблять підземний паркінг для велосипедів

Дата публікації: 26.2.2015 Розділ: Новини
lead_large

Столиця Королівства Нідерланди Амстердам офіційно є світовою столицею велосипедистів. Тепер в місті також офіційно закінчилось місце для паркування для роверів – проблема, про яку будь-яке інше місто може тільки мріяти. Через надвелику кількість велосипедів у центрі міста, куди мешканці їздять на роботу кожного ранку, місцевій владі доводиться створювати додаткові паркувальні майданчики.

Найбільшим з них стане підземний паркінг для роверів під озером Ейсселмер. Він буде розрахований на 7000 велосипедів та розміщуватиметься біля Центрального вокзалу, де кількість припаркованих роверів завжди найбільша. Всього міською програмою передбачено створення 21500 нових паркувальних місць до 2030 року. В рамках цієї програми також будуть збудовані два “острови, що плавають” на 2000 велосипедів кожен.

1ec493286

Щоб зрозуміти, для чого міській владі вдаватись до таких дивних рішень, треба знати, що 57% жителів Амстердама користують велосипедом щоденно. Через компактність міста, вузенькі вулиці і відсутність можливості їх розширити ровер є, мабуть, єдиними виходом для нідерландської столиці.

Про київську концепцію розвитку велоінфраструктури читайте за посиланням.

Проект реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Матеріали проекту можуть вільно передруковуватись іншими ЗМІ за умови посилання на оригінал публікації

Фото: REUTERS/Koen van Weel
Оригінал публікації

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!