У Франції на дахах будинків з’являться сквери та сонячні панелі

Дата публікації: 23.3.2015 Розділ: Новини
11059760_916671305021702_5291751069524591096_n

Відтепер дахи нових будівель, зведених в комерційних (промислових) зонах Франції, повинні бути частково покриті рослинами або сонячними панелями. Про це пишуть на сторінці WWF в Україні.

Необхідний закон, що зобов’язує забудовників бути «екологічно відповідальними», французькі урядовці прийняли 19 березня цього року.

Як відомо, «зелені» дахи мають ізоляційний ефект, допомагають знизити кількість енергії, необхідної для нагріву будівлі взимку, охолоджуючи її влітку. Вони також зберігають дощову воду, тим самим допомагаючи зменшити проблему стічних вод. Також зелені насадження є, фактично, парками на дахах, що дуже необхідно в урбанізованих зонах.

shutterstock_227420866-638x425

Французи ухвалили закон у вигляді компромісу, адже активісти хотіли, аби зеленню вкривали усі дахи нових будинків в країні. В результаті зупинились лише на будинках комерційного призначення та дали їхнім влансикам вибір між зеленими насадженнями та сонячними панелями, яки перетворюють світло на електроенергію. Цей досвід може бути пізніше запозичений іншими країнами, адже цього року у Франції проходить Кліматичний саміт ООН.

Крім того, «зелений» дах – чудове місце для гніздування птахів у міських «джунглях».

Проект реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Матеріали проекту можуть вільно передруковуватись іншими ЗМІ за умови посилання на оригінал публікації

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!