Національний центр Олександра Довженка перетворять на арт-кластер.
Центр Олександра Довженка — державний кіноархів художніх українських фільмів. Також тут знаходиться кінокопіювальна лабораторія, у яку інвестували виручені від продажу будівель гроші у 2000-х роках (проте через нестачу держзамовлень вона простоює майже без діла). Площа внутрішніх приміщень центру більше 14 тисяч кв м, а землі — близько двох гектарів. Проте зараз з шести робочих поверхів використовуються тільки два.
Зберігання кіноплівок тут здійснюється у спеціальних умовах: з дотриманням необхідної температури та вологості. Навіть досі, незважаючи на розвиток технологій, зберігання фільмів на плівці вважається найбільш надійним способом, оскільки існує спеціальна плівка, термін придатності якої сягає 200-400 років.
[metaslider id=7282]
Нове керівництво, на чолі з Іваном Козленком, прагне інтегрувати територію центру у суспільне життя і зробити його динамічною архівною установою на зразок подібних інституцій у Франції, Іспанії (Каталонії), Нідерландах.
![]()
Іван Козленко
генеральний директор Національного центру Олександра Довженка
Наша задача, аби всі приміщення були зайняті. Новий центр — це переосмислення кінематографічного досвіду, робота з образами та смислами, розробка нових поглядів на історію кіно та історію, як таку. Ми стараємося зараз втілити у життя прозорість, доступність нашої звітної документації, незаангажованість та відкритість. Ми хочемо перетворити індустріальний простір на культурний шляхом ревіталізації та створення арт-кластеру. Хочемо облаштувати експериментальний майданчик, який об’єднає іноваційні об’єкти у сфері культури.
Наразі бюджет центру складається з двох показників — державна підтримка (2,6 млн цього року, 1,2 млн недофінансування) та коштів, які вдається отримати за рахунок економії. Цього року кількість працівників скоротили з 82 до 47 осіб, завдяки чому вдалося заощадити на зарплатному фонді і підвищити зарплатні на 30%.
Арт-кластер
Арт-кластер планують створити у колаборації з мистецькими та громадськими ініціативами. Одним з головних завдань є «залюднення» центру. Тут планують облаштувати експозиційний простір (Музей кіно), кінотеатр з залами на 130, 60 та 170 місць, відкрити медіатеку, книгарню, площею 450 кв. м., коворкінг та галерею «розумних» крамниць, третій поверх хочуть переоблаштувати під концерт-хол та лекторій.
[metaslider id=7278]
Таким чином, планується створення платформи для ефективної роботи креативного класу, яка б сприяла розвитку культурних осередків в Україні.
Проекти ревіталізації приміщення на волонтерських засадах розробляли архітектори Андрій Бражник та Богдан Костельний.
Згідно з задумом, на вході в Довженко-центр хочуть облаштувати сходи, які будуть виконувати функцію публічного простору, за рахунок розміщення на них мобільних місць для сидіння. Внутрішній дворик оформлять у вигляді скверу чи парку та розмалюють тротуар у різні кольори у вигляді великих трикутників. А внутрішній простір, площею 700 квадратних метрів, переоблаштують під коворкінг для старт-ап лабораторій, встановивши мобільні меблі. Також на базі центру хочуть облаштувати цифрову лабораторію та аудіовізуальний центр.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 294 днів. За цей час ми опублікували 26292 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті