На Хрещатику суттєво подешевшали торгові площі

Дата публікації: 7.5.2015 Розділ: Новини
zara

Вартість оренди на Хрещатику після подій на Майдані знизилася до рекордної позначки: з $ 350 до $ 70 за кв. м. Про це пише видання «Апостроф».

Незважаючи на це, рітейлери не поспішають займати майданчики на головній вулиці країни. Міжнародні бренди, в свою чергу, поки “заходити” в Україну не планують, а ті, хто вже працює на ринку, призупинили свої плани з розвитку. У короткостроковій перспективі експерти не очікують значних змін орендних ставок на Хрещатику.

Максимальна орендна ставка на торговельні приміщення Хрещатика станом на I квартал 2015 впала у 5 разів. Таким чином, вперше в історії незалежності України вартість оренди на Хрещатику знизилася до рівня ставок оренди в торговельних центрах Києва. За даними консалтингової компанії Colliers International, в кінці 2014 року максимальна орендна ставка в ТРЦ перебувала на рівні $ 70.

Донедавна центральна торгова вулиця Києва була однією з найдорожчих в Європі. Високий попит і обмежена пропозиція дозволяли власникам приміщень “роздувати” орендні ставки. Для багатьох міжнародних брендів, що виходять в Україні, магазин на Хрещатику вважався візитною карткою.

Зараз на Хрещатику простоює, за даними Colliers International, 19 об’єктів (сумарно сім тис. кв. м) — це практично чверть від усіх приміщень, які здаються в оренду. Для порівняння, в торговельних центрах Києва рівень вакантності складає близько 9%, що також є антирекордним показником.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!