Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Київській міській раді пропонують демонтувати комуністичну символіку на станціях столичного метрополітену. «Хмарочос» роз’яснює та показує на фото, на якій станції що приберуть.
Відповідний проект рішення підтримала 6 травня комісія Київради з питань культури та туризму, пише “Українська правда. Київ” з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.
Зокрема, на станції “Героїв Дніпра” запропоновано прибрати емблеми Сухопутних, Військово-повітряних сил і Військово-морського флоту СРСР на дверцятах колійної стіни, а також смуги із різних видів полірованого каменю, що символізують кольори стрічки ордена Слави, зображення радянської зірки на колонах.
На станції “Вокзальна” – медальйони “Велика Вітчизняна війна”, “Возз’єднання українських земель, 1939 рік”, “У сім’ї вольній, новій”, “За владу рад” (деякі круглі медальйони в головному холі, при цьому деякі з них залишаться).
На “Арсенальній” можуть зникнути радянські зірки на декоративних решітках (на фото зліва згори);
На станції “Університет” – радянські зірки на лампах освітлення;
На станції “Палац Україна” підлягає демонтажу мозаїка солдатів робітничо-селянської червоної армії в торці центрального залу, а також зірки червоної армії і радянської армії на колійній стіні;
На “Шулявській” – композиція в торці центрального залу, написи комуністичних гасел на карнизі (невідомо тільки, де тут комуністична символіка);
На “Берестейській”, якщо рішення підтримають, доведеться демонтувати серп і молот на дверцятах колійної стіни;
На “Либідській” – композицію радянських зірок у торці центрального залу і зображення радянської зірки на дверцятах колійної стіни;
На станції “Політехнічний інститут” – барельєф у торці центрального залу (так само незрозуміло, як науковий модерністичний барельєф відноситься до комуністичної символіки).
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті