Зміни своє місто

Місце, яке об’єднує: парк у мультикультурному районі Копенгагена

Дата публікації: 21.5.2015 Розділ: Зміни своє місто Автор:

Superkilen — це кілометровий парк, розташований у районі Норебро (Norrebro) на півночі від центру Копенгагена. Район став домом для більше ніж 60 національностей і вважається одним з найбільш етнічно різноманітних та соціально суперечливих районів Данії. Парк офіційно був відкритий у червні 2012 року.

Проблема

Superkilen створювали, аби оживити район, облаштувавши майданчик для відпочинку та забезпечити комунікацію усієї мультинаціональної спільноти.  Парк складається з трьох зон: «Червоний квадрат», «Чорний маркет» та «Зелений парк». Усю його територію перетинають велосипедні доріжки. Тут облаштовані дитячі ігрові майданчики, місця для гри у баскетбол, футбол, зони для проведення культурних подій та пікніків.

Донедавна у Норебро не було жодного публічного місця, де б місцеві жителі могли почувати себе комфортно. Саме тому, парк покликаний підтримати різноманіття місцевих культур за допомогою розміщення об’єктів, які символізують країни тих людей, які живуть у цьому районі. Сере таких предметів — неонові вивіски з Катара і Росії, тумби з Гани, велика скульптура бика з Іспанії.

8585529449_f422a292ec_o

Ресурси

Головною ідеєю було розділити Superkilen на три зони: зеленого, чорного та червоного кольорів. Прагнення стати ближчими до природи реалізувалося за рахунок суттєвого збільшення зелених насаджень і рослин різних сортів періодів цвітіння і походження, відповідно, які доповнюють предмети у цьому просторі.

Команда

Проект є частиною міського плану покращення координації з боку муніципалітету Копенгагена у партнерстві з Realdania. Мета полягала у оновленні району Норебро та його околиць на рівні містобудування вищого рівня, аби надихнути інші райони та міста на схожі звершення.

Парк Superkilen є результатом співпраці між архітекторами з компанії Bjarke Ingels Group (BIG), ландшафтними дизайнерами з Topotek1 (Берлін) та данською арт-групою Superflex. Усі разом вони утворили синергію архітектури, ландшафту та мистецтва.

8615547510_e071d8d5d1_o 8615551126_2961ecbe18_o 8614441069_8acd0cf026_o 8615547244_299ece9456_o 8614432479_eee21a6119_o 8614433203_1b879ebb87_o

Етапи

Місцеві жителі були активно залучені до процесу створення простору. Їм запропонували самостійно обирати об’єкти для розміщення у трьох різних зонах. Творці парку вирушили у подорож з п’ятьма групами людей, які проживають у цьому районі, до країни, де вони народилися, де відшуковували цікаві історії та збирали спогади, які згодом приводили до об’єктів, що зараз розташовані в Superkilen.

П’ять цих подорожей відбулися по усьому світу і деякі з об’єктів були привезені. Наприклад, звукова система з Ямайки, бик з Іспанії та боксерський ринг з Таїланду — усі обрані мешканцями району.

Біля кожного з цих «експонатів» розміщена табличка з їхнім описанням. Загалом тут розміщено близько п’ятдесяти об’єктів, які є точними копіями, або оригіналами, привезеними з різних країн.

8585544255_926fd5fd96_o

Результат

Цей публічний простір дійсно притягує місцевих жителів, адже вони брали участь у його реалізації. Парк вирізняється мультифункціональністю, тут є маса різних інструментів та вигод, щоб комфортно проводити вільний час на свіжому повітрі. Всі активності розділені на три зони.

Червоний квадрат

Червоний килим покриває сквер повністю, лінії і кути створюють великий червоний орнамент. Якщо йти зі сторони Nørrebrogade, то сквер постає у вигляді відкритого простору, і стає розширенням для проведення подій, які відбуваються у сусідній залі.

Тут облаштовано фітнес-центр, дитячий майданчик (гірка з Чорнобиля, іракські гойдалки, скалелазні майданчики з Індії, а також звукова система з Ямайки) та багато лавок з Бразилії, класичної Великобританії, Ірану та Швейцарії; велосипедні парковки. Тут ростуть лише «червоні дерева», не рахуючи тих, що знаходилися у місцевості раніше.

Чорний маркет

Це місце для зустрічей місцевих мешканців. Тут є лави, барбекю, столи для гри в нарди та шахи, а також ігровий майданчик у вигляді велетенського восьминога. Підлога майданчика оформлена білими лініями, які виділяють вуличні меблі.

Тут місцеві зустрічаються навколо марроканського фонтану чи під японськими вишнями, а у будні простір виконує функцію громадської вітальні для шахістів.

Зелений парк

Це — м’який зелений пагорб для відпочинку дітей, молодих людей та сімей. Сюди переміщено обладнання для занять спортом. Облаштовано поле для гри у хокей та баскетбол. Ця місцина привертає людей на пікнік, позагоряти чи просто подрімати на сонці.

Зігмунд Бауман колись зазначив, що спорт є однією з декількох інституцій, де люди можуть погоджуватися з правилами. Неажливо, звідки ти, у що ти віриш та на якій мові розмовляєш, ти завжди можеш пограти у футбол, наприклад, у команді. Саме тому до Зеленого парку перевузли певну кількість спортивних майданчиків, включно з полем для хокею, місцем для гри у баскетбол.

Опублікувати в соцмережах


Проект реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Матеріали проекту можуть вільно передруковуватись іншими ЗМІ за умови посилання на оригінал публікації

Три тижні на заводі: як працюється у коворкінгу «Платформа»

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!