Цього року 29-31 травня у Києві вперше відбудеться фестиваль міських проектів «PRO місто», його відвідають спеціалісти в сфері урбаністики та міської політики зі всього світу.
З детальною програмою заходів можна ознайомитися за посиланням.
У суботу, 30 травня 2015 року, з лекцією про «осучаснення» постсоціалістичного міста виступить мер міста Варшава Ганна Гронкевич-Вальц. Минулого року вона втретє обійняла цю посаду. Вперше мером столиці Польщі вона стала у 2006 році. У ті часи місто мало багато спільного з сьогоднішнім Києвом – йому бракувало публічних просторів, існували проблеми з громадським транспортом, а туристичний потенціал був нерозкритий. Впродовж дев’яти років керівництва пані Гронкевич-Вальц у Варшаві з’явилися Центр науки «Коперник», Музей історії польських євреїв та міст Марії Складовської-Кюрі. Була побудована друга лінія метро, запущена система прокату міських велосипедів та розпочата модернізація набережних. Як вдалося досягти таких результатів та чи варто розраховувати Києву на щось подібне? Власне про це й розповість мер.
Крім Ганни Гронкевич-Вальц, на фестивалі буде ще один гість із Польщі – директор Відділу охорони пам’яток м. Кракова Єжи Збігєнь. Тема його лекції, що відбудеться 30 травня, – «Міська площа як центр міського життя». Як відомо, нещодавно у Кракові відбулася реконструкції центральної площі Rynek Główny – тепер за багатьма світовими рейтингами вона визнана найкращим громадським простором. Контрактова площа у Києві, яку також має намір реконструювати влада, типологічно дуже схожа на краківську. Отже, пан Збігень розкаже, у який спосіб площу можна зробити центром тяжіння для туристів та перетворити у комфортну для містян.
Також з лекціями виступлять два відомих урбаністи – Катаріна Георге з Німеччини та Брент Раян з США. Пані Георге певний час реалізовувала проекти міського розвитку та благоустрою у Берліні, а потім впродовж семи років працювала на посаді консультанта з міського планування у Бейруті та допомагала готувати генеральний план міста Дамаск. Наразі пані Георге працює експертом з інтегрованого розвитку у Департаменті містобудування та архітектури КМДА. Тема лекції, яку вона прочитає на фестивалі 29 травня, має безпосереднє відношення до її теперішньої роботи: «Міський розвиток Києва. Як створити генеральний план?»
Лекція Брента Раяна «Розвиток після занепаду» теж відбудеться 29 травня. Пан Раян – професор з міського дизайну та громадської політики Департаменту урбаністики та планування Массачусетського Технологічного Інституту. Він є практикуючим урбаністом у Бостоні, Нью-Йорку та Чикаго. В центрі його уваги – перепланування постіндустріальних місць та їх околиць, іншими словами – «гуманізація» міського простору. Досвід американського урбаніста знадобиться й Києву, який має багато покинутих промислових територій.
31 травня на фестивалі виступить спеціальний гість – Президент Грузії (2003-2007, 2008-2013) Міхеїл Саакашвілі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті