Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Португальський стріт-артіст Алешандре Фарту (VHILS) зробив на стіні будинку, що виходить на Сквер Небесної Сотні, зображення Сергія Нігояна. Митець використовує унікальну техніку вирізьблення та роботи з різними шарами матеріалів. У Києві Алешандре Фарту спочатку наніс шари бетону та штукатурки на стіну, а потім, коли вони висохли, почав збивати частинки, щоб врешті вийшло зображення героя Небесної Сотні.
Ідея зробити у Сквері мурал з’явилась у представників ГО “Місто Сад” ще декілька місяців тому. Засновниця Скверу Небесної Сотні Євгенія Кулеба звернулась до арт-куратора Олега Соснова, який спеціалізується на стріт-арті, щоб той порадив достойного художника. Вибір пав на Алешандре Фарту, якому активісти написали листа. Той погодився зробити роботу безкоштовно. VHILS самостійно обрав ескіз роботи, та протягом двох днів створив зображення Сергія Нігояна.
Довідка: Алешандре Фарту виріс у промисловому передмісті Лісабона, столиці Португалії. Його творчість сформувалась під впливом перетворень, викликаних інтенсивною урбанізацією 1980-х та 1990-х років. Португальський художник розпочав візуальну взаємодію з міським середовищем під ім’ям VHILS на початку 2000-х років, коли став плідним графіті-художником.
Читайте також: Як міська влада Лісабону сприяє розвитку міських інтервенцій
Переліт та проживання митцю оплатило Міністерство закордонних справ Португальської республіки. А гроші на обладнання та витратні матеріали активісти збирали самостійно. Так, вони запропонували учням Новопечерської школи зробити благодійний ярмарок. Усі гроші від реалізації товарів на ньому пішли на покриття витрат. Крім того, частину коштів внесла громада Скверу Небесної Сотні, юридична компанія Trusted Advisors та меценати.
Центральним елементом композиції є саме очі Нігояна. На думку Алешандре Фарту, вони є “очами всієї Небесної Сотні”, які дивляться на сквер, утворений на території, де мала розпочатись незаконна забудова.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті