Цикл лекцій: участь громади у прийнятті рішень

Дата публікації: 15.7.2015 Розділ: Новини

У Департаменті містобудування та архітектури стартує цикл заходів, присвячених розробці нового механізму участі громади міста Києва у прийнятті рішень, які стосуються просторового міського розвитку.

20103_484985444997938_4729252363012901315_n

Програма складатиметься з двох частин: освітнього курсу про іноземний та український досвід з участі громадськості в прийнятті рішень в місті й проектного семінару (workshop) з вироблення конкретного механізму.

Основною метою є винайдення способів повноцінного контакту та співпраці громади, влади та бізнесу, через нестачу якого виникають протистояння мешканців намірам влади, яка хоче встановити новий об’єкт у місті чи облаштувати територію без дозволу й урахування думки громадськості.

Наразі чинним законодавчими актами передбачено лише процедуру громадських слухань при розробці містобудівної документації – генерального плану міста, плану зонування та детальних планів територій. У європейських країнах подібні проблематичні питання традиційно обговорюються громадою, мешканцями міст та владою.

Захід розпочнеться з лекції CIM-експертки (The Centre for International Migration and Development (CIM) – центр з підбору експертів та менеджерів на замовлення роботодавців з країн, що розвиваються. Створений при Німецькому співтоваристві з економічного співробітництва (GIZ) з урбаністики Катаріни Георге на тему «Різні форми громадської участі в Німеччині».

Програма заходів:

Освітній курс:

15 липня — Тема: «Різні форми громадської участі в Німеччині» Лекторка: лекція CIM-експертка з урбаністики при Департаменті містобудування та архітектури Катарини Георге (Katharina George)

22 липня –Тема: «Досвід США у залученні громади до збереження історичної спадщини». Лекторка: канд. істор. наук, керівника сектору історико-бібліографічних досліджень Інституту «УкрНДІпроектреставрація», стипендіату програми Фулбрайт 2014-2015 років Катерини Гончарової.

29 липня 2015 року (середа) –Тема: «Сучасні реалії участі громадськості в Україні». Лекторка: нач. відділу Департаменту містобудування та архітектури Анна Бондар. Дискусія в колах — «Круги й лінії».

Проектний семінар:

Вересень 2015 року (дата уточнюється).

У семінарі візьме участь мультидисциплінарна команда – орієнтовно 12 осіб. Для участі в семінарі необхідно:

1) Відвідування освітнього курсу в повній мірі.

2) Мотиваційний лист.

3) CV

Учасників семінару відберуть на конкурсній основі.

Текст: Єлизавета Гречишкіна


Місце: Департамент містобудування та архітектури КМДА

Адреса: вул. Хрещатик, 32

Дата: Старт 15 липня

Час: 18:30

Вартість: Вхід вільний


Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!