Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26309 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Дизайнери-волонтери “Агенти Змін” розробили зовнішній вигляд нових лінійних схем для київського метрополітену, які зазвичай розташовані над дверима вагонів. Про це пише Ігор Скляревський у своєму Facebook.

metromap-red

Головна задача цієї схеми — допомогти пасажиру визначити кількість станцій до необхідної йому та орієнтуватись, коли виходити. Виходячи з цього дизайнери й ухвалювали всі наші рішення.

«Нова схема вдвічі більше за попередню. Завдяки багаторазовим приміркам тестових схем ми з’ясували, що розмір 120 см найбільш прийнятний. Це дозволяє без проблем розмістити схему у різних вагонах та зробити шрифт максимально великим».

metromap-green

На відміну від старих схем текст тепер розташований горизонтально. Це спрошує читання написів. Навколо тексту тепер більше простору, тому назви станцій не злипаються у суцільну масу. Також дизайнери виділили пересадки між лініями метро.

«Більшість поїздок у метро пов’язані із пересадками між лініями. Тому ми вирішили їх особливо виділити: лінії перетинають схему практично повністю та створюють візуальний якір».

metromap-blue

Крім того, Агенти змін нанесли на нову схему «культурний шар»: важливі історичні та культурні будівлі, які знаходяться біля відповідних станцій метро.

«Мабуть, найпомітніша відмінність від попередньої схеми та подібних схем із інших метрополітенів — ми показали визначні об’єкти, які розташовані поблизу станцій метро. Всередині команди ми жартома називаємо це «культурний шар». Це не перелік пам’яток чи туристичних атракцій — це просто набір візуальних орієнтирів, які допоможуть асоціативно звя’зати станцію із впізнаваними об’ктами».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button