Вже рік, як у Києві працює команда порятунку тварин — Kyiv Animal Rescue Group. Група рятівників-добровольців займається тим, що надає невідкладну допомогу тваринам, які потрапили у надзвичайну ситуацію.
Команда була заснована Михайлом та Любов’ю, а згодом до них приєдналося ще шестеро людей. «Хмарочос» поспілкувався з Михайлом Сторожуком та попросив розказати про особливості роботи та найбільш неймовірні історії порятунку тварин.
«Kyiv Animal Rescue Group — команда порятунку тварин у Києві, яка складається з рятівників-добровольців. Ми з Любов’ю почали працювати у команді з червня минулого року. До того багато років поспіль я займався тим, що рятував котів, які забиралися на дерева і не могли злізти без сторонньої допомоги. Любов працювала у ветеринарній сфері й лікувала тварин.
Ми познайомилися під час виклику для допомогти Київському центру порятунку кажанів під час якого врятувати пару сотень кажанів з даху. Згодом ми вдвох опинилися на «операції» зі зняття кота, який випав з балкона. Тваринку врятували й вирішили, що було б непогано організувати команду, яка б займалася більш масштабним порятунком.
Наша команда складається з двох засновників та шести інших працівників. Вартість викликів становить 200 гривень за наземні роботи; 400 гривень за висотні; 300 гривень за підземні. Коли замовник не в змозі розрахуватися, ми просимо оплатити хоча б витрати на бензин. Бувають випадки, коли нам нічого не сплачують, але навіть тоді ми рятуємо тварину — це наш пріоритет. Після порятунку ми просимо хоча б прихистити тварину. Часто їх доводиться лікувати, а потім ще знаходити місце, куди віддати.
Перевагу віддаємо викликам, де є загроза життю тварин. За період нашої роботи було лише два випадки, коли ми не встигли на виклик. В одному — тварина втопилася у каналізації, в іншому — кіт, який застряг тулубом між двох частин склопакету, не зміг перенести отримані травми.
За останній місяць у нас 60 випадків порятунку тварин. Буває, в день до десяти викликів, а буває — жодного.
Найчастіше нас викликають, аби врятувати котів, які забралися на дерево. Якщо тваринка там застрягла, і не може самостійно виплутатися, ми виїжджаємо. У випадку, коли кіт просто забрався на дерево, ми просимо почекати хоча б добу, і перевірити, чи зможе він спуститися самостійно.
Трапляються ситуації, коли люди думають, що тварина знаходиться у біді, а насправді вона там живе. Наприклад, пташки, які гніздяться на підвіконнях, або коти, які мешкають у підвалах і залазять туди крізь невеликі отвори.
П’ять незвичайних історій порятунку
Одного разу нам зателефонували стурбовані мешканці квартири: з середини карнизу лунали дуже дивні звуки. Спочатку звідти було чутно скрип, а потім у власників склалося враження, ніби хтось потроху їсть метал. Мешканець квартири навіть на деякий час виїхав з неї. Ми приїхали на виклик, відкрили карниз і виявили там гніздо горобців. За цей час у сімейства вже встигли вилупитися пташенята, які бігали та клювали карниз зсередини.
Взимку з Оболонського заливу по льоду на один з островів перебіг безпритульний пес. Пізніше крига розтала, але тварина не вміла плавати, тому залишилася на острові.Нам зателефонували стурбовані мешканці будинків і почали жалітися, мовляв, щоночі з острова лунає протяжне завивання невідомої тварини. Люди вже почали думати, що там живе собака Баскервілів. Ми приїхали на острів, відловили тварину за допомогою сачка, вона була дика і виснажена, оскільки пробула на острові з зими й до травня. Віддали її волонтерам у притулок. Там пса рятували під крапельницею, але вже наступного дня під час прогулянки він перегриз тоненький ошийник і втік.
Часто трапляються випадки, коли коти потрапляють у вентиляційну шахту. Ми приїжджаємо, опускаємо відеокамеру на тросі у шахту і таким чином визначаємо, де саме знаходиться кіт. Потім розбиваємо стіну всередині квартири на рівні місце знаходження тварини, аби її врятувати. Був випадок, коли хазяї заборонили руйнувати їхню стіну і сказали: «Нехай кіт хоч здохне і буде смердіти, нам все одно. Ми не хочемо псувати власне майно». Але ми все одно врятували кота: в шахту спустився один з рятівників і витяг тварину.
Був випадок з кішкою, яка застрягла на дереві, а коли ми її знімали, тварина вирвалася, і вилізла на сусіднє дерево.
Дуже часто нас викликають з проханням забрати з квартири чи під’їзду кажана. На Виноградарі у щілині між житловими будинками живе велика зграя кажанів. Після зимової сплячки вони вилітають на полювання, але не всі знаходять дорогу назад. Чимало кажанів губиться у під’їздах житлових будинків чи квартирах. Тоді ми починаємо ходити й збирати їх, аби потім повернути на місце. Була ситуація, коли одночасно у нас у квартирі знаходилося 150 кажанів».
Фото:Kyiv Animal Rescue Group; flickr-user Duck Lover
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті