Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Журналісти проекту «Доступ до правди» взялися за пошук власників київських будинків, які мають культурне та історичне значення для міста. Почали з відомого «Будинку зі зміями» за адресою вул. Велика Житомирська, 32.

В ході журналістського розслідування, заснованого на написанні запитів згідно з законом про доступ до публічної інформації, авторка статті Леся Ганжа дізналась, що земля під будинком знаходиться у власності київської громади, але до березня 2015 року була державною. 2 березня КМДА видає розпорядження № 185 про передачу земельної ділянки із земель державної власності до комунальної власності міської громади. Як ідеться в мотиваційній частині, «враховуючи набуття ТОВ «Акваплаз» права власності на нежилий будинок».
Саме це ТОВ «Акваплаз» у 2010 році купило будинок у Державного проектного інституту МВС, попереднього власника будівлі. Засновником ТОВ «Акваплаз», за даними ЄДРПОУ, є Андрій Валерійович Матюха і ТОВ «Фаворит-Оболонь». ТОВ «Фаворит-Оболонь», у свою чергу, заснував теж Андрій Валерійович Матюха, а також Сергій Валерійович Матюха і ТОВ «Ренесанс груп». Щодо ТОВ «Ренесанс груп», то його засновниками виступають теж Андрій Валерійович Матюха і Дар’я Євгеніївна Матюха. Відомо, що екс-партнером Матюхи по ТОВ «Акваплаз» був Валентин Ісак, екс-власник корпорації «Столиця», що з 2011 року перебуває у розшуку.

Отже маючи у власності будинок, але не маючи землі, ТОВ «Акваплаз» подає у Київраду проект рішення «Про передачу земельної ділянки ТОВ «Акваплаз» для експлуатації та обслуговування адміністративної будівлі на вул. Велика Житомирська, 32». Цей проект пройшов земельну комісію, але питання було знято вже у сесійній залі Київради, що завадило власнику отримати землю в оренду на 15 років. Депутат Київради Олена Єскіна каже, що: «Реалізується типова схема, коли, отримавши земельну ділянку, забудовник має можливість довести, що пам’ятка не підлягає ремонту та має бути знесена або отримати дозвіл на її реконструкцію/перебудову (спотворення)».
З ситуації що склалась, авторка статті бачить єдиний вихід: не дати отримати ТОВ «Акваплаз» право оренди землі у Київраді наступного скликання, виконати рішення суду, яке передбачає стягнення з цієї компанії штрафу 170 000 гривень за недбале використання будинку-пам’ятки, повторний суд із стягненням значно більшої суми, повернення будинку у власність міської громади та реставрацію однієї з найкрасивіших будівель Києва за рахунок стягнутих штрафів.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті