10 листопада у Києві під Верховною Радою зібрались сотні молодих людей, які вимагають ухвалити 10 законів щодо протидії корупції й дискримінації, які необхідні для лібералізації візового режиму з ЄС. «Хмарочос» побував на заході та зробив фоторепортаж з місця події.
«Хіпстери», «креативний клас», «Покоління Z». Київську молодь, дотичну до громадських рухів, соціально відповідального бізнесу та креативної, культурної й технологічної сфер можна називати по-різному. Мітинг за пакет законів, які допоможуть лібералізувати візовий режим, вони зібрали через facebook, наголошуючи на аполітичності акції та заохочуючи креатив у малюванні плакатів. За добу до події стрічки соціальних мереж наповнились заявами учасників мітингу, чому вони підуть під Верховну Раду і заради чого все це робиться. Комунікація, відкрита дискусія та здоровий глузд – ось що відрізняє цей захід від інших.
[metaslider id=11872]
10 листопада близько 9:30 почав збиратись натовп. Яскраво вдягнені молоді люди з плакатами, бородами, смартфонами та веселими парасольками викликали подив у «мешканців» площі перед будівлею Верховної Ради – учасників протесту за зниження тарифів, частини так званого «тарифного Майдану». Замість гучних популістичних промов та закликів – красномовні написи на картоні. Жартуючи, учасники акції називають її «Конгресом радикальних хіпстерів за реформи» та підстьобують один одного, що у натовпі безкоштовно роздають капкейки та маршмелоу. Але при цьому серйозність вимог ніхто не ставить під сумнів. Вищезазначений пакет складається з 10 законопроектів:
№ 3224 «Про зміни до деяких законів щодо документів підтвердження громадянства України, посвідчення особи чи її спеціального статусу, на виконання зобов’язань України з лібералізації візового режиму ЄС». Запровадження біометричних ID карток європейського зразку замість внутрішніх паспортів.
№ 3154 «Про зміни до Кодексу адміністративного судочинства (щодо негайного розгляду судами позовів про примусове затримання з метою ідентифікації та забезпечення передачі іноземців та осіб без громадянства відповідно до міжнародних договорів про реадмісію)».
№ 1776 «Про зміни до Конституції (щодо недоторканності народних депутатів та суддів)».
№ 3040 «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів».
№ 3041 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо реалізації рекомендації, наданої в рамках виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України, стосовно забезпечення функціонування Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів».
№ 2540 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при застосуванні».
№ 2541 «Про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації для усунення корупційних ризиків».
№ 2542 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо виконання рекомендацій ЄС з виконання Україною плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України стосовно уточнення підслідності органів досудового розслідування».
№ 3171 «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України».
№ 1658 «Положення про заборону дискримінації у трудових правовідносинах відповідно до міжнародних зобов’язань України з Угоди про асоціацію між Україною та ЄС».
Хоча організатори мітингу й наголошують на тому, що подія є «поза політикою», насправді вона є частиною формування нового суспільного об’єднання зі своїми цінностями, вимогами та спільним баченням майбутнього. Ці молоді люди наразі є зразком того, як сьогодні треба займатись політикою: вільно, розсудливо та без популізму.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті