Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Два колишніх мешканця Горлівки (зараз місто знаходиться на окупованих територіях), Андрій та Михайло, запустили сайт, на якому будуть ділитися зі своїми читачами, як побудувати «купольний» будинок за $5000 або менше. Проект називається «Де хата?»
Андрій за професією веб-програміст, а Михайло має гуманітарну освіту та цікавиться технологіями «розумного будинку» й енергозберігаючих технологій. Своїм завданням-мінімумом автори сайту вважають будівництво 2 купольних будинків з різними типами фундаментів, опаленням, з різною площею (на 3 і на 5 осіб) і задокументувати весь процес на відео. Також будівельники планують приготувати докладну інструкцію з будівництва (з проектом та кошторисом), щоб користуючись нею можна було б побудувати повноцінне еко-житло за мінімальну ціну.
Вже зараз на сайті працює декілька інструментів для майбутнього будівництва, наприклад – калькулятор купола.
Але найбільше проект цікавий тим, що пропонує створити мережу будівництв таких дешевих житлових споруд по всій Україні, де можна буде обмінюватись технологіями, інструментами та рішеннями. Автори пропонують створити спільний фонд, з якого купуватимуться інструменти та матеріали для всіх, хто також захоче збудувати собі недорогий купольний будинок. Наприклад, нащо один раз купувати пилку за $ 600 , щоб один раз розпиляти три кубічних метри деревини, якщо можна потім доплатити 300 гривень Новій Пошті за пересилання і надіслати цю пилку в інший регіон України. Адже там ця пилка теж знадобиться, так як всі будуватимуть за однією технологію.
Автори проекту вже збирають пожертви на реалізацію власних ідей. В подальшому вони планують запустити виробництво деталей для таких будинків, щоб перетворити створення купольних споруд на «конструктор».
Також можна підписатись на їх сторінку у Facebook.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті