Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26314 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
UPD: Гео Лерос, представник проекту CityArt, який є ініціатором муралу, надав документ з підписами мешканців 17 з 19 квартир будинку за адресою вул. Спаська 6-а, якими вони підтверджують свою згоду на створення муралу.
Проте згідно з рішенням Конституційного суду загальна стіна будинку є спільною сумісною власністю всіх власників квартир, тому без їх одностайної згоди нічого не можна робити зі стіною, в тому числі малювати мурал.

Мураліст з Бразилії малює роботу на будинку 1910 року, який є пам’яткою архітектури.

Фото: Ольга Закревська
У Фейсбук-групі «Подоляночка», де місцева громада обговорює питання, пов’язані з районом, з’явилась публікація про підготовку до створення нового муралу за адресою вул. Спаська, 6. Організатори робіт та автори муралу показали відповідь голови Подільської РДА на лист з проханнями дозволити створити малюнок на стіні. У документі зазначається, що мурал можна малювати тільки зі згоди мешканців будинку, стіну якого будуть розписувати. При цьому, стверджують місцеві мешканці, думки власників квартир у будівлі ніхто не питав.
Ситуацію ускладнює ще й те, що споруда за адресою вул. Спаська, 6 знаходиться у межах Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», а отже там взагалі не можа змінювати фасади будинків.
Крім того, будинок збудований у 1910 році, а отже повинен мати охоронний статус. А за ч.3 ст. 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини»: «3. Забороняється змінювати призначення пам’ятки, її частин та елементів, робити написи, позначки на ній, на її території та в її охоронній зоні без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини». В даному разі таким органом є Департамент культури КМДА, який зробив припис організаторам робіт та авторам муралу, у якому зазначається, що: «Департамент з метою захисту та збереження пам’ятки вимагає зупинити роботи до отримання дозволу департаменту».
За відсутності будь-яких законних підстав продовжувати роботи, митці все ж таки розписують стіну.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті