Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

24 листопада Окружний адміністративний суд м. Києва визнав незаконною та нечинною постанову Кабміну «Про виключення будівлі Гостинного двору у місті Києві зі списку пам’ятників архітектури, що перебувають під охороною держави».

Починаючи з 2012 року активісти боролися проти перетворення Гостинного двору на Подолі у Києві у торговельно-офісний центр під скляним куполом. Ще раніше – 15 серпня 2011 року Кабмін виключив Гостинний двір, зі списку пам’яток архітектури.

b13752012730383

Гостинний двір почали будувати у 1808 році за проектом італійського архітектора Луїджі Руска. Але через пожежу 1811 року, яка охопила велику частину Києва й через війну 1812 будівництво завершити не вдалося. було зведено лише перший поверх, хоча згідно з проектом їх мало бути два. Перша реконструкція будівлі відбулася у 1828 року, а наступна — у 1980-1982 під керівництвом й за проектами Валентини Шевченко, яка наголошувала, що вивчала ескізи Руска. Це була масштабна реконструкція, Гостинний двір відремонтували зсередини.

Сергій Целовальник, колишній головний архітектор Києва, неодноразово заявляв, що нинішній Гостинний двір не має нічого спільного з оригіналом. По-перше, сам Луїджі Руска ніяк не був залучений до будівництва, він лише намалював ескіз. По-друге, у тому місці, де зберігся перший поверх оригінальної будівлі потрібно було будувати метро, тому Гостинний двір знесли.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button