Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київський міський голова Віталій Кличко провів робочу нараду за участю представників єврейської громади щодо підготовки та проведення заходів, приурочених до 75-річчя трагедії Бабиного Яру.
«Наступного року виповнюється 75 років трагедії Бабиного Яру. Проте досі не було зроблено нічого, аби створити меморіал та увіковічнити пам’ять про загиблих. Щоб у майбутньому не сталося такої ж трагедії, ми повинні передати наступним поколінням пам’ять про помилки людства, які не повинні повторюватися. Я вважаю, моя місія як мера столиці – реалізувати проект будівництва меморіалу пам’яті жертв Бабиного Яру», – наголосив Кличко.
Мер підкреслив, що обговорення концепції та зведення меморіального музею має проводитися із залученням експертів і використанням світового досвіду. Віталій Кличко запропонував запросити до кураторства у проекті керівництво меморіалу пам’яті жертв Голокосту «Яд Вашем» в Єрусалимі.
У ході зустрічі учасники обговорили проект спорудження меморіалу, який пропонує Фонд пам’яті «Бабин Яр». Згідно цього проекту, планується створити меморіал, де буде організована експозиція загальною площею у 5 тис. кв. м., та працюватиме дослідницький інститут. Будівництво планується здійснити за допомогою меценатів.
Нагадаємо, що у Києві вже відбулось два раунди громадських обговорень щодо іншого проекту меморіалізації простору Бабиного Яру, який не передбачає будівництво будь-яких нових споруд, а лише стосується благоустрою та осмислення території. Ця концепція передбачає проведення міжнародного відкритого архітектурного конкурсу, а в журі запрошені відомі ландшафтні архітектори-практики, які реалізовували подібні проекти закордоном.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті