В Лондоні розробили деталізовану мапу переміщень містом

Дата публікації: 29.1.2016 Розділ: Новини

На мапі можна відслідкувати, яким чином переміщуються городяни містом — пішки, велосипедами або на байках, на авто чи громадському транспорті, пише CityLab.

1

В цілому лондонці послуговуваються електричками і метро, мешканці Східного Лондону полюбляють велосипеди більше, ніж хтось інший, а жителі центральної частини користуються автобусами і ходять пішки. Вся ця інформація продемонстрована на детальній мапі, що демонструє, як жителі британської столиці пересуваються між околицями і сіті. Автор мапи — Олівер О’Брайан, дослідник Consumer Data Research Centre при Університетському коледжі Лондону. Мапа базується на даних національного перепису 2011 року.

З мапи можна визначити, в яких районах міста не вистачає потужного зв’язку з середмістям у вигляді метро та електричок (зараз у цих місцинах користуються автобусами). Також мапа може слугувати посібником для вивчення можливостей зниження забрудення. Крім цього, можна помітити цікаві особливості — наприклад, район Стемфорд Хілл на півночі центрального Лондону майже весь «пішохідний», хоча розташований неблизько від району ділової активності. Причина проста — там живуть євреї-хасиди, які працюють поряд зі своїими помешканнями. А підвищену прихильність до велосипедів демонструють райони, заселені молоддю, навіть якщо велосипедна інфраструктура в них не краща за інфраструктуру решти районів міста.

Розробка подібної мапи для Києва дозволило б нарешті визначити, якому з київських районів метро більш потрібно, а в яких — слід зосередити увагу на розвитку велоінфраструктури.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!