У Нідерландах почав курсувати перший у світі безпілотний автобус

Дата публікації: 2.2.2016 Розділ: Новини

Голландський шестимісний приміський автобус WePod, поки що здатний пересуватися зі швидкістю до восьми кілометрів за годину, став першим у світі безпілотним транспортним засобом, якому дозволено здійснювати пасажирські перевезення на дорогах без водія, пише Dailytechno.

wepod-970-80[1]

В даний час один з таких автобусів, перший з майбутнього великого автоматичного автопарку, курсує по ділянці дороги, довжиною 200 метрів у невеликому голландському містечку Вагенінгені.

Прихильники даного проекту стверджують, що, незважаючи на наявність у всьому світі достатньої кількості роботизованих транспортних засобів, автобус WePod є першим, який вже здійснює поїздки по громадських дорогах в автоматичному режимі і без жодного контролю з боку водія.

Проект WePod розпочато в червні цього року за участю в ньому вчених та інженерів Технологічного університету Дельфта (Delft Technical University). Кінцевою метою проекту є створення транспортної системи, яка буде переміщати пасажирів по 6-кілометровому маршруту між залізничною станцією Еде-Вагенінгена, автобусною станцією та Науково-дослідним центром університету Вагенінгена (Wageningen University & Research Centre).

Кожен автоматизований автобус, на розробку якого вже було витрачено три мільйони євро, обладнаний навігаційною системою GPS, блоком формування тривимірних зображень і радаром, який використовується для сприйняття навколишнього середовища. Всі ці пристрої є досить стандартним набором для сучасних автомобілів-роботів, які з їхньою допомогою відстежують своє місце розташування, виявляють перешкоди, ідентифікують об’єкти та інші рухомі транспортні засоби.

Коли автобуси WePod пройдуть повну програму випробувань, вони зможуть пересуватися вже з максимальною швидкістю 25 кілометрів за годину. А пасажири зможуть резервувати собі місця в цих автобусах за допомогою спеціальних терміналів на зупинках, а також за допомогою додатку для смартфона, яке зараз розроблюється.

Проект WePod не є єдиним в області самокеруючих транспортних засобів, які зараз активно розвиваються в Нідерландах. У квітні цього року в порту Роттердама почнуть проводитися випробувальні поїздки автоматичних вантажних автомобілів. А в 2019 році, згідно з планами, доставка усіх вантажів з найбільшого в Європі порту на материк здійснюватиметься автомобілями-роботами.

Фото: techradar.com

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!