Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Zuloark – колектив архітекторів з Мадрида, які працюють з міським простором на мікрорівні. Zuloark належить до плеяди архітектурних колективів, що зародилися в кінці 1990-х і представляють рух тактичного урбанізму (tactical urbanism) і вільної культури (free culture movement).
Про принципи своєї роботи один з учасників Zuloark Мануель Паскуаль розповів #arts4city.
Zuloark мають кілька принципів підходу до міського простору. Один з них – принцип «здорового глузду» (common sense). У Мадриді зазвичай гарна погода, але люди не дуже активно використовують вулиці міста. Або не можуть, тому що вулиці для цього не готові. Крім того, люди використовують площі і вулиці однаково, і перебування в місті перетворюється на рутину. Відкрита міська інфраструктура ж допомагає людям більше і якісніше використовувати простір. Важливо, щоб жителі могли спробувати нові ролі, щоб вони перетворилися на дизайнерів міського простору. Коли городяни роблять щось своїми руками – стілець або лавку – вони стають «урбаністами».
Щодо вибору міського простору – зазвичай це місця, з якими ніхто не має справи, занедбані або незнайомі людям. З такими місцями працювати просто, тут ніхто не забороняє діяти і не заважатиме, адже це місце нікому не потрібно, розповідає Паскуаль.
За словами Мануеля Паскуаля, важливо, щоб люди не були волонтерами. Партиципація – це не техніка волонтерства. Це спосіб залучити людей, які в чомусь потребують, і робити речі, які цим людям потрібні. Якщо ви працюєте тільки з волонтерами, через два тижні або через два місяці вони припинять брати участь у ініціативі. Але якщо ви робите те, що потрібно городянам, то проект буде продовжуватися, навіть якщо ви його покинете. Потрібно знаходити людей, яким щось потрібно, і працювати з ними. «Ми будуємо міську культуру і читаємо про те, що ми робимо, в текстах соціологів і антропологів. У соціологів також може бути інший погляд на проблему чи конфлікт. Ми реагуємо на одну й ту ж ситуацію однаково, а соціологи можуть показати нам інші можливості діяти і вирішувати проблеми міста», – підсумовує архітектор.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті