На вулицях Лондона у годину пік незабаром буде більше велосипедів, аніж авто

Дата публікації: 6.2.2016 Розділ: Новини

Але користуватися велосипедом у місті, як і раніше, важко, пише CityLab.

За даними останньої доповіді Transport of London, використання автомобілів у центрі Лондона зменшилось, у той час як послуговання велосипедами зростає. У перспективі у годину пік на вулицях сіті буде більше велосипедів, ніж автівок. Велосипеди займають простір, вивільнений від авто, адже за 14 років кількість в’іжджаючих до центру міста автомобілів впала майже вдвічі – з 137 тисяч до 64. За це можна подякувати політиці платного в’їзду до сіті, що проводиться з 2003 року, та мірам з популяризації велосипедів, які впроваджує мер Лондона Борис Джонсон.

Темпи росту велосипедизації вражають ще більше. У 2000 році лише 36 тисяч людей потрапляли до центру міста велосипедами, а ось у 2014 році цей показник збільшився до 180 тисяч – у п’ять разів! Велосипедисти займають все більшу частку вуличного полотна, і за декілька років вона перевисить долю автомобілів на вулицях.

Через це повстала проблема захисту велосипедистів на дорогах міста. Наймасштабнішим проектом на цю тему є East West Cycle Superhighway, захищена двосмугова траса, що перетне місто уздовж Темзи. Велосипедний хайвей відкриють влітку. Існуючим велодоріжкам також приділять увагу і зроблять їх більш комфортними.

Щоправда, активісти кажуть, що цього не достатньо, адже на одну станцію метро витрачається стільки грошей, скільки б вистачило на всю велоінфраструктуру міста упродовж шести років. До речі, ще один план щоло велоінфраструктури міста – система маршрутів Quietways – застопорився через те, що його фінансування лежить на плечах районів, а не Transport of London.

Велосипедний бум у Лондоні, здається, не можна зупинити, але його розвиток все ж потребує великих зусиль з розвитку інфраструктури з боку міста.

Фото: standard.co.uk

 

 

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!