Політичні партії готують звернення до Президента щодо виборів до райрад

Дата публікації: 9.2.2016 Розділ: Новини

Сім політичних партій, що виступають проти скасування виборів до районних рад Києва, готують звернення до Петра Порошенка, повідомляє Ukrainian Crisis Media Center.

DSC08624

За словами лідера «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергія Гусовського, Центральна виборча комісія не виконує своїх функцій, передбачених Конституцією України щодо забезпечення безперервного ходу виборів. Через це київська «Самопоміч» звертатиметься до суду із позовом щодо бездіяльності ЦВК.

Фракції та партії, невдоволені скасуванням виборів (окрім «Самопомічі» це «Демократичний альянс», ВО «Свобода», «Батьківщина», «Сила людей», «Громадянська позиція» і «Республіка») об’єдналися у так звану «Ситуативну коаліцію», мета якої – забезпечення законного права киян на вибори до районних рад.

«Мадрид – 21, Париж – 20, Берлін – 12, Варшава – 18, Київ – 0. Це кількість органів місцевого самоврядування на районному рівні. Київ сьогодні чи не єдина столиця Європи, влада якої є повністю централізованою», – стверджує Анастасія Шимчук, голова Київської організації політичної партії «Демократичний альянс». За її словами, київська громада повністю виключена із процесу впливу на рішення на базовому рівні, а вплив на місцевого депутата є фактично неможливим. Анастасія Шимчук зауважила, що сьогодні у Києві «практично узурповані ресурси міста у руках місцевої влади». У той час як нагальні проблеми киян – незаконні забудови, нелегальні рекламні площини, захаращені станції метро – мають вирішуватися якраз у районах міста Києва, зазначила голова Київської організації політичної партії «Демократичний альянс».

Як заявляють учасники брифінгу, вибори до районних рад Києва мають відбутися 27 березня, а відміна виборів через підконтрольних суддів є неприйнятною.

«Ситуативна коаліція» звернеться з відкритим листом до Президента України з проханням звернути увагу на процеси, пов’язані із судочинством та політичною кризою. Ряд фракцій у Київраді на сесії 11 лютого поставлять на розгляд відповідне звернення до Президента про повернення Києву виборів до районних рад.

Крім цього, 9 лютого відбудеться судовий розгляд справи щодо відтермінування виборів, а 11 лютого відбуватиметься розгляд апеляційного позову про скасування ухвали судді Огурцова, що відтермінувала вибори.

Нагадаємо, 1 лютого ці ж сім фракцій подали документи до територіальних виборчих комісій.

 

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!