Завтра у Дюссельдорфі відкривається нова лінія метро

Дата публікації: 19.2.2016 Розділ: Новини

Лінія метро Верхан (Werhahn), що складається з шести станцій, відкривається у Дюссельдорфі 20 лютого, пише The Guardian.

Будівництво лінії тривало 15 років. Верхан йде через центр міста зі сходу на захід. Оздоблення лінії — результат співпраці архітекторів, художників та інженерів. «Художники працювали над станціями з самого початку», — зазначає Хайке Клуссман, провідний інженер лінії. В 2001 році вона разом з дармштадським бюро Netzwerkarchitekten виграла всеєвропейський конкурс на проектування лінії підземки. Витрати на проектування становили 843 мільйони євро.

Особливість цього проекту — відсутніть реклами і специфічний дизайн. Як зазначає один з архітекторів проекту Маркус Швігер, ідея оформлення заключається у наявності двох шарів: той, що поєднує станції між собою, і той, що поєднує кожну станцію з наземним контекстом. В оформленні Верхану використано бетонні поверхні і геометричні форми, що створюють ефект тривимірності і руху.

Також в оформленні станцій використано новітні технології, зокрема LED-екрани, що наживо транслюють картину з поверхні, накладені на ті самі геометричні рухливі форми.

Наразі Дюссельдорф переживає хвилю оновлення. Естакада, що розділяла місто навпіл, у центральній частині Дюссельдорфа була демонтована, а дорогу перенесено під землю. Житло та торговельні центри епохи модернізму (середини XX століття) реновуються і доповнюються парками та сучасними публічними просторами.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!
 • Ivan Tsymbaliuk

  полягає, а не заключається

  • Alice Korzh

   neeeerd

   • Ivan Tsymbaliuk

    Хіба так важко прогнати текст через автоматичну перевірку перед публікацією?