Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 106 днів. За цей час ми опублікували 24835 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Олександр Шутюк, архітектор зі Львова, у своєму блозі порівняв якість і доречність міжвоєнних житлових будинків у стилі функціоналізм із сучасною забудовою міста.
Олександр Шутюк
Архітектор
«Майже сто років тому у Львові будували будинки, які своєю зручністю, лаконічністю своїх форм, грою об’ємів та увагою до деталей є значно ближчими до сучасної європейської архітектури, ніж більшість львівських новобудов. При чому зараз на них мало хто звертає увагу. Мова йде про польський функціоналізм 20-х – 30-х років минулого століття».
За словами Олександра, у Львові є декілька районів, забудованих подібними будинками, 4-5-поверховими, вписаними у квартальну забудову, із затишним зеленим подвір’ям.
[metaslider id=14272]
Характерна особливість функціоналізму — цікаві вхідні групи, розташовані на одному рівні з тротуаром. В оформленні часто зустрічаються круглі вікна, пластичні елементи, зкруглені балкони. Зберіглося чимало автентичних номерних табличок, дверей та різних дрібних елементів.
[metaslider id=14273]
На жаль, зустрічається чимало небажаних переробок. Це засклені балкони, замінені двері, недоречне оформлення приміщень на перших поверхах, пише Олександр.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті