Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26235 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Олександр Шутюк, архітектор зі Львова, у своєму блозі порівняв якість і доречність міжвоєнних житлових будинків у стилі функціоналізм із сучасною забудовою міста.

circle (1)

Олександр Шутюк
Архітектор

«Майже сто років тому у Львові будували будинки, які своєю зручністю, лаконічністю своїх форм, грою об’ємів та увагою до деталей є значно ближчими до сучасної європейської архітектури, ніж більшість львівських новобудов. При чому зараз на них мало хто звертає увагу. Мова йде про польський функціоналізм 20-х – 30-х років минулого століття».

За словами Олександра, у Львові є декілька районів, забудованих подібними будинками, 4-5-поверховими, вписаними у квартальну забудову, із затишним зеленим подвір’ям.

[metaslider id=14272]

Характерна особливість функціоналізму — цікаві вхідні групи, розташовані на одному рівні з тротуаром. В оформленні часто зустрічаються круглі вікна, пластичні елементи, зкруглені балкони. Зберіглося чимало автентичних номерних табличок, дверей та різних дрібних елементів.

[metaslider id=14273]

На жаль, зустрічається чимало небажаних переробок. Це засклені балкони, замінені двері, недоречне оформлення приміщень на перших поверхах, пише Олександр.

XVLjOXw[1]

 

 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button