У Швейцарії Wi-Fi допомагає містопланувальникам

Дата публікації: 9.3.2016 Розділ: Новини

Підключення до бездротових мереж у місті можна використати для суспільної користі, пише CityLab.

eileen_gray2_a

Кожен вихід в інтернет з мобільного пристрою залишає слід, який може бути використаний приватними компаніями задля цінної інформації, іноді за рахунок конфіденційності і безпеки споживачів. Дослідник мобільності Антонін Данале в Федеральній політехнічній школі Лозанни (Швейцарія) стверджує, що ці відкриті дані можна застосувати на користь суспільству. Відстежування активності у точках доступу Wi-Fi може допомогти містопланувальникам розробляти більш ефективні залізничні вокзали, лікарні, або навіть цілі міста.

У своїй докторській дисертації Данале реконструював маршрути приблизно 2000 людей, що використовують 789 точок доступу Wi-Fi школи. Анонімність була збережена, піддослідні класифікувались лише шляхом визначення їх в якості студента або персоналу. Потім він об’єднав це з даними про структуру університетського містечка, інформацією про покупки, зроблені в 21 ресторані на території кампусу, а також з розкладом занять.

Результати дали досліднику можливість побачити структуру поведінки пішоходів. Наприклад, вивчаючи точки громадського харчування, Данале дізнався, що основним критерієм була не вартість страв, а близькість ресторану до місцезнаходження студента. Wi-Fi тестування такого роду може допомогти планувальникам з’ясувати кращі способи поширення пристроїв і персоналу в переповненій лікарні, або краще направити потік людей на музичних фестивалях. На залізниці аналіз точок доступу Wi-Fi у будівлі станції може підказати дизайнерам та архітекторам, де потрібно розмістити квиткові автомати, магазини і кафе.

Фото: Yahoo

 

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!