Книгарня, що пересуватиметься вулицями Києва на триколісному велосипеді, нещодавно була профондована на Спільнокошті, і вже незабаром стане на колеса.
Команда інтернет-магазину «ВсіКниги», що спеціалізується на україномовних виданнях, обрала незвичний спосіб виходу в офлайн. Надихнувшись іноземним досвідом пересувних книгарень, вони планують запропонувати київському читачеві досі не знайомий формат велокнигарні.
Фаворит авторів – «Книжкові віслюки», що ходять сільськими місцинами Магдалени в Колумбії. Керує осликами вчитель молодшої школи Луїс Соріано, який хоче надихнути до читання місцевих дітей, які не дуже полюбляють такий вид дозвілля. Двічі на тиждень, разом з віслюками Альфа і Бета, вчитель вирушає у спеціальну подорож, щоб обійти селища в регіоні і принести книги діткам.
Наразі єдиним представником цього руху в Україні є дитяча книгарня «Чаргород». У столичної команди — власна концепція, розрахована на старшу аудиторію — школярів та дорослих. Мандруючи фестивалями, ярмарками та виставками, «Велокнигарня» привертатиме увагу яскравими книжковими конкурсами й виставами. Таким чином, «ВсіКниги» стануть справжньою кавалерією вітчизняної книжкової індустрії, активно популяризуючи читання в офлайн середовищі.
Це проект для маленьких та дорослих киян. Асортимент планують сформувати за принципом: 50% — дитячих видань та 50% — дорослих, аби зацікавити як найменших, так і зрілих читачів. «Велокнигарня» — не лише пересувна точка продажу книг, а ще й розвага. Автори запланували читання вголос, відтворення деяких сцен з найпопулярніших книг, наприклад, пошук дверей у «Нарнію» чи сортування до Гоґвартських гуртожитків. Хочуть провести книжкове «Що? Де? Коли?»: окрема програма для дорослої й дитячої аудиторії. Окрім того, підготували для всіх, хто буде купувати книги прямо з коліс, книжкові передбачення. Не забули автори проекту і про соціальну складову, обіцяють 10% прибутку від продажу книг на заходах передавати на поповнення фондів бібліотек та шкіл.
Більше про «Велокнигарню» «Хмарочосу» розповіли автори проекту Андрій Капранов та Анна Гай:
Старт
«Ми плануємо запуститись у травні. Основна перепона зараз у виготовленні велосипеда. Ми знайшли виробника триколісних велосипедів та вигадали схему розміщення книжкових полиць, але для втілення задуму потрібно декілька тижнів. Ескізи в розробці, ми підглянули найвдаліші, на нашу думку, фішки, реалізовані в інших книгарнях, і спробуємо їх поєднати у нашому проекті.
Маршрут
Наразі детально вивчаємо фестивалі травня. Планували взяти участь у «Книжковому Арсеналі», але, на жаль, проект не зацікавив організаторів. Думаю, «Велокнигарня» має бути присутньою не тільки на книжкових заходах. А навпаки, треба побувати там, де на книгу ви навіть не розраховуєте наштовхнутись. Дуже хотілося б працювати не лише на фестах, але усвідомлюємо, що це вулична торгівля, яка потребує окремих дозволів. Сподіваємось зробити якусь активність в подільському «Самосаді» та подібних «місцях сили», створених громадою та активістами. Ми відкриті до різноманітної співпраці.
Багаж
Найголовнішою нашою фішкою є книжковий асортимент. Потрібно показати, що українською мовою є що читати. Більше того, це щось — дійсно якісне і цікаве. З дорослою аудиторією працюватимемо, показуючи якісні переклади актуальних світових бестселерів, найвдаліше оформлені за дизайном. А з дитячою — ділячи на маленькі сегменти. Тобто будемо представляти книги, які змусять полюбити читання, як вид дозвілля. Це перевірені особистим досвідом і нашими покупцями видання, які полюбляться навіть найменш читаючим. Також плануємо приділити увагу «важливим книгам», як ми їх називаємо. Це книжечки, де в легкій і ненав’язливій формі розповідають про смерть, втрату, хворобу, статеве дозрівання, соціальні проблеми. Адже іноді тяжко вигадувати щось для пояснення дітям такого, а от є книги, де письменники з цим чудово впорались. Також є ідея викласти наробки по проекту у вільний доступ, щоб на його основі будь-хто міг створити велокнигарню».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті