На референдумі в Іспанії жителі голосують через Telegram

Дата публікації: 9.6.2016 Розділ: Новини

В іспанському місті Куарт-де-Поблет влада дозволили жителям голосувати на референдумі з перейменування вулиць через месенджер Telegram, йдеться на сайті муніципалітету.

digital report

Фото: digital.report

Референдум у містечку Валенсії почався 6 червня і продовжиться до суботи 11 червня, взяти участь можуть всі мешканці та мешканки Куарт-де-Поблет старші за 16 років. Окрім месенджера, проголосувати можна також через сайт та спеціальні термінали. Проте останніх у місті лише 5, і працюють вони не цілодобово. У перший день на сайті проголосували 193 людини, 79 містян обрали назви для вулиць, скориставшись месенджером. Всього у Куарт-де-Поблет планують перейменувати вісім вулиць.

evante

Кіоск для голосування, Фото: Levante

Для того, щоб проголосувати, потрібно авторизуватися – ввести код DNI (національної ідентифікаційної карти) і дату народження, щоб система могла перевірити, чи є людина у свіжому переписі населення міста. Нові назви вулиць можна обрати зі списку з 24 варіантів, де представлені переважно імена відомих акторок, активісток, поеток і вчених, серед яких Мати Тереза і Марія Склодовська-Кюрі. Також є варіанти «Вулиця 8 березня», «Вулиця 13 троянд» на честь тринадцяти невідомих жінок, яких скарали на смерть за режиму Франкістської Іспанії. В муніципалітеті відзначили, що зараз у місті є лише 6 об’єктів, названих на честь жінок. Після закінчення голосування залишаться 8 найбільш популярних варіантів, і міська рада вирішить, які вулиці перейменувати. За даними газети Levante, першого дня містяни проголосувати 272 рази, 79 через Telegram і 193 через сайт. Кіоски в цей день не працювали через технічні проблеми.

falando serie blogspot com

Фото: falando-serie.blogspot.com

Перейменування вулиць відбувається в ході стирання пам’яті про диктаторський режим Франко, що тривав у Франції з 1936 до 1975 рік.

Також за даними порталу meduza, на півдні Іспанії в містечку Хун, мер та міські служби голосують за допомогою Twitter.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!