У Києві 9 липня пройде Велопарад дівчат під назвою #наближаюАмстердам, який організовує Асоціація велосипедистів Києва.
Київських велосипедистів щороку стає більше, але дівчат і жінок серед них досі дуже мало (менш як 20%). Саме тому типовий київський велосипедист — це досі хлопець у велоформі або спортивному одязі. Велопарад дівчат дає нагоду розірвати ці шаблони і довести, що ваш стиль одягу визначаєте саме ви, а не ваш велосипед.
Поширений у Європі та цілому світі велосипедний стиль СycleChic робить акцент на «нормальній» велосипедній їзді — люди у повсякденному одязі на звичайних велосипедах (сітібайках) — на противагу велосипедному спорту, який сформував та укорінив сприйняття велосипедної їзди як такої, що існує для небагатьох і потребує спортивного одягу та «екіпірування». Це рух, покликаний переосмислити велосипед як засіб пересування, ефективний, практичний і такий, що полегшує наше життя.

Маршрут Велопараду #наближаюАмстердам: Київський оперний театр — Труханів острів, Simple — 4-6 км (легкий маршрут для новеньких), Hard — 10-12 км (темп швидший для більш досвідчених велосипедисток). Збираються учасниці біля Національної опери, фотографуються біля атмосферної фотозони, розбиваються на колони і рухаються на Труханів острів. На фініші чекатиме перша велосипедна вечірка літа з пляжною дискотекою, заходом сонця, подарунками та сюрпризи. Учасницям пропонують спробувати сісти на велосипед у вбранні, яке найбільше до вподоби: звичайному або святковому вбранні.

Фото: theurbancountry.com
Щоб зрозуміти головні принципи такого підходу до велосипедної їзди організатори/ки наводять маніфест Копенгагенської велоспільноти Cycle Chic, який сповідують як велосипедистки, так і велосипедисти:
– Я буду їздити на велосипеді в елегантному вигляді й за будь-яких умов віддам перевагу Стилю над Швидкістю;
– Я зобов’язуюсь своїм зовнішнім виглядом сприяти естетизації міського пейзажу;
– Я усвідомлюю, що натхненням для інших може служити лише мій зовнішній вигляд, причому так, що ніхто не навісить на мене ярлик «велоактивіста»;
– Я буду їздити на велосипеді з витонченістю та почуттям власної гідності. Я оберу велосипед, що відображає мою індивідуальність і стиль;
– Я, тим не менш, розцінюю свій велосипед як засіб пересування і всього лише доповненням до мого стилю. Дозволити моєму велосипеду затьмарити мене неприпустимо;
– Я буду докладати зусиль і стежити, щоб вартість одягу, що на мені, завжди перевищувала вартість велосипеда;
– Я забезпечу свій велосипед усіма необхідними аксесуарами відповідно до стандартів велокультури і по можливості матиму захист на ланцюг, підніжку, захист на заднє колесо (для спідниці, сукні або плаща), крила, дзвінок і кошик;
– Я буду дотримуватися правил дорожнього руху;
– Я буду утримуватися від купівлі будь-яких видів велоодягу;
– Єдиним винятком може бути велосипедний шолом, якщо я вирішу повправлятися у свободі власного вибору.

Фото: odessacyclechic.blogspot.co.uk
Також організатори/ки запрошують інші міста проводити велопаради дівчат. Коротеньку інструкцію з порадами щодо проведення велопараду можна знайти за посиланням.
Велопаради дівчат проводяться з 2010 року у містах України. Велопаради в Києві ініціювали та вперше провели активістки Асоціації велосипедистів Києва. У 2011 році до Велопарадів долучилися велосипедистки з інших українських міст.
[vimeo]66385368[/vimeo]
Місце: старт — площа біля Оперного театру, фініш — Труханів острів
Адреса: вул.Володимирська, 50
Дата: 9 липня
Час: збір о 15:00, старт о 16:00
Вартість: Участь безкоштовна, реєстрація на Велопарад дівчат; реєстрація ведучих колон
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті