Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Голова проводу Добровольчого руху ОУН Микола Коханівський розмістив на своїй сторінці звернення прес-служби організації про знесення пам’ятника Щорсу 30 червня.

Фото: Микола Коханівський
Самовільний демонтаж пам’ятника приурочують до дня народження Романа Шухевича.
«Друзі, 30 червня 2016 р. – день народження генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Добровольчий рух ОУН відзначить цей день прямою націозахисною дією. Ми демонтуємо пам`ятник більшовику Миколі Щорсу. Цей «красний камандір» активно боровся з УНР, тому, відповідно до закону про декомунізацію, мусить бути демонтований. Але київська внутрішньо-окупаційна влада на чолі з Кличком не поспішає демонтувати цього ідола. Отже: це зробимо ми, і нам потрібна підтримка, щоби відновити історичну справедливість. Тому, українці, всіх запрошуємо 30.06.2016 р. о 19:00 на перетин вулиць Симона Петлюри та Тараса Шевченка біля пам`ятника Щорсу (м. «Універсітет»)», – йдеться в повідомленні прес-служби Добровольчого руху ОУН.
Водночас 29 червня історик Михайло Кальницький виступив із відкритим зверненням до міського голови Києва. Історик висловлює занепокоєння через те, що процес демонтажу монументів і пам’ятних знаків у столиці набуває неконтрольованого, кампанійського характеру, починає суперечити чинному законодавству України та погрожує значними матеріальними й моральними втратами.
«Щодо історичної постаті Щорса останнім часом зібрані нові відомості, що вказують на хибність комуністичного міфу про цього червоного командира як про «бездоганного ленінця». Тепер уже відомо, що Щорс намагався опиратися антиукраїнським наказам більшовицької Москви і у 1919 р. був підступно вбитий агентом ЧК пострілом у потилицю. Вважаємо, що пам’ятник має, відповідно до закону, залишитися на своєму місці заради взаємної поваги та порозуміння наших співгромадян різного віку та різних поглядів, а біля нього було б доцільно встановити від імені міської влади стенд з пояснювальним текстом», – зазначає Михайло Кальницький та просить Віталія Кличка діяти в межах правового поля, не приймати однобічних рішень, не заохочувати провокаторів та екстремістів, дослухатися до думок фахівців-експертів з питань історико-культурної цінності мистецьких творів, не сприяти розпалюванню пристрастей та непорозумінь серед міської спільноти.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті