Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Проект рішення про затвердження детального плану території Рибальского острова було зареєстровано у Київраді, де він проходить депутатські комісії. Активісти стверджують, що ДПТ порушує державні будівельні норми та чинний Генплан.
Про це повідомив активіст Володимир Тищенко на своїй сторінці у facebook. За його словами, ця територія відведена чинним Генпланом-2020 частково, а у проекті Генплану-2025 майже повністю – під діловий та адміністративний центр столиці. Сюди мали б переїхати всі міські органи влади. «Стратегією розвитку міста передбачено довкола головного центра Києва утворити кільце з громадсько-бізнесово-адміністративних центрів. Серед них Рибальський півострів – найважливіший, – розповідає Тищенко. – Звісно, що основною метою цих всіх центрів є розвантаження транспортних потоків».
Проте 30 червня архітектурно-містобудівна рада розглянула та рекомендувала до затвердження проект детального плану територій Рибальского острова, що передбачає його забудову кварталами змішаного використання. 1 липня проект відповідного рішення був зареєстрований у Київраді, а 5 липня його підтримала постійна комісія з питань містобудування, архітектури та землекористування. Вітаючи рішення комісії, колишній заступник голови Департамента архітектури та містобудування КМДА Андрій Вавриш, який наразі представляє замовника ДПТ і якого раніше, згідно з джерелами в Департаменті архітектури, було звільнено за корупцію, назвав його «перемогою професійності над політиканством».
Дійсно, детальний план території, розроблений на основі Концепції планування Рибальського острова «Рибальська гавань», відповідає сучасним уявленням про містобудування, повертає у місто ідею комфортної для пішохода квартальної забудови, та створений за зовсім іншою архітектурною парадигмою, ніж радянські і пострадянські містобудівні рішення в Києві, але суперечить вимогам державних будівельних норм та не відповідає Генплану Києва.
Варто зазначити, що у протоколі засідання архітектурно-містобудівної ради наявність розбіжностей між ДПТ та генпланом зафіксовано і рекомендовано привести документи у відповідність. На етапі перевірки проекту рішення Київради юридичним управлінням було виявлено ще одну неузгодженість – між ТЕПами, зазначеними в проекті рішення та протоколі Архітектурно-будівної ради.
Всі наявні документи стосовно ДПТ «Рибальський» можна розглянути за посиланням, наданим виданням «КиевVласть».
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті