В Нідерландах встановили 3D-принтер, що друкує бетоном

Дата публікації: 13.7.2016 Розділ: Новини

Команда вчених із Технічного університету Ейндговена розробила установку, що друкує з бетону деталі розміром з горошину.

Бетон 1

Фото: tue.nl

Проект 3D Concrete Printing (3DCP) фінансує десять компаній, які загалом інвестували 650 тис. євро. Принтер друкує об’єкти габаритами до 11 х 5 х 4 метри. Промислова установка компанії Rohaco оснащена поворотною друкувальною головкою, що дозволяє створювати об’єкти будь-якої форми.

Бетон 2

Фото: tue.nl

Об’єкти друкуються простим нанесенням шарів необхідної товщини. Вчені експериментують зі складом бетонної суміші, випробовуючи різні кольори, акустичні та ізоляційні добавки. За перший рік роботи студенти захистили проект надрукованого двометрового павільйону. В 2017 році 3DCP планує приділити окрему увагу демонстрації пристрою та щільній роботі з будівельниками над новими способами використання технології. За процесом можна слідкувати на сайті Технічного університету Ейндговена.

Бетон 3

Фото: tue.nl

На даний момент у світі склалася серйозна конкуренція у сфері промислового 3D-друку з бетону. Наприклад, у вересні 2015 року за допомогою 3D-принтера було збудовано окремо розташований номер-будиночок для «Льюіс Гранд Готелю» на Філіпінах. Ця споруда, збудована за технологією американського інженера Андрія Руденка, вважається першою експлуатованою комерційною будівлею, виготовленою за допомогою 3D-друку з бетону.

Бетон 4

Фото: totalkustom.com

Розмір будинку – 10,5 х 12,5 х 4 метри. Він складається з двох спалень, вітальні та кімнати з величезним джакузі, надрукованим на 3D-принтері.

Бетон 5

Фото: 3ders.org

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!