Поштовою площею 11 століття можна буде пройтися за допомогою віртуальної реальності

Дата публікації: 15.7.2016 Розділ: Новини

Громадська організація Pixelated Realities разом з Управлінням археології Києва та Міністерством культури України презентували проект «Віртуальна реальність Поштової площі».

DSC_0066

Протягом 2015-2016 року під час археологічних робіт в рамках реконструкції Поштової Площі в Києві були відкриті унікальні знахідки княжої доби та залишки прибережного міського кварталу середньовічного Києва. Під керівництвом Михайла Сагайдака на розкопах вдалося виокремити і дослідити численні сліди перебудов та реконструкцій міських комунікацій, були знайдені фрагменти міської дороги, вкритої суцільним настилом із колод, залишки будинків та укріплень 11-18 століть.

DSC_0042 DSC_0033 DSC_0030

Раніше вважалося, що Київ цих часів завершувався ближче до вулиці Сагайдачного, але тепер можна стверджувати, що на території Поштової площі розміщувався порт, кипіло життя та жвава торгівля. На місці розкопок знайдено печатки княжої доби, монети, хрестики, кільця та персні, наконечники стріл, стремена, глиняний посуд, тощо.

DSC_0044

Представники Pixelated Realities місяць працювали над створенням застосунку для смартфону, у якому можна помандрувати археологічними розкопками під Поштовою. Для цього було зроблено близько 2000 фотографій, які потім були оброблені програмним забезпеченням у єдину 3D-модель. Мобільний застосунок дозволяє у спеціальних окулярах Google Cardboard (як у міністра культури Євгена Нищука на фото) пройтися цією моделлю. Поки що програма доступна тільки на смартфонах розробників, але найближчим часом (1-2 тижні) з’явиться у Google Play Store.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!